/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F52bcc66dca6ff4b22267d144d6e1fe03.jpg)
Як втрата емпатії може свідчити про лобово-скроневу деменцію
Висновки шведських дослідників опубліковані у журналі JAMA Network Open, інформує 24 Канал.
Лобово-скронева деменція займає близько 5% всіх випадків деменції, проте вона привернтає усе більше уваги. Зокрема, недугу діагностували у відомого актора Брюса Вілліса.
Довідково. Це захворювання часто проявляється у віці 60 – 70 років і значно впливає на поведінку, особистість і мовні здібності. Одним із найбільш помітних симптомів є втрата емпатії – зменшення турботи про близьких. Досі не було зрозуміло, що відбувається в мозку пацієнтів з цим типом деменції.
Деталі дослідження
У дослідженні, яке провели вчені з Каролінського, Лундського університетів і Університету Умео (Швеція), взяли участь 28 людей з лобово-скроневою деменцією, і їх порівняли з такою ж кількістю здорових учасників. Вчені використовували функціональну магнітно-резонансну томографію для аналізу активності мозку під час показу зображень, де зображені руки, що зазнають болю.
Результати показали, що у здорових людей активуються ділянки мозку, відповідальні за сприйняття болю, тоді як у пацієнтів з деменцією активність у цих ділянках була значно знижена,
– ідеться у дослідженні.
Перспективи відкриття
Ці зміни в мозку можуть пояснювати зменшення емпатії в повсякденному житті хворих. Родичі пацієнтів відзначали зниження емоційної емпатії – здатності співпереживати почуттям інших людей.
Вчені вважають, що ці результати допоможуть краще зрозуміти механізми хвороби і можуть стати основою для розробки методів лікування, що пом'якшують її наслідки.

