/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F362d8680e2e28c3888ae2d765dc7f918.jpg)
Рубіо, Венс та Уолц висловилися про перспективи завершення війни після підписання економічної угоди
США та Україна підписали угоду про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови, що, за словами держсекретаря США Марко Рубіо, стане кроком до припинення війни, яку розв'язала Росія.
Рубіо написав про це у соціальній мережі X, зазначивши, що угода була підписана завдяки "лідерству президента США Дональда Трампа". Держсекретар назвав документ "важливою віхою в нашому спільному процвітанні і важливим кроком на шляху до припинення цієї війни".
Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що підписана з Україною угода про корисні копалини є повноцінним економічним партнерством. За його словами, це партнерство дасть змогу президенту Дональду Трампу вести переговори з Росією на міцнішій основі.
"Це покаже російському керівництву, що між українським і американським народами, між нашими цілями немає жодних розбіжностей", – наголосив Бессент, додавши, що "американський народ не заробить грошей, якщо українці не будуть процвітати".
Представник адміністрації Трампа уточнив, що йдеться не лише про рідкісноземельні метали, а й про інфраструктуру та енергетику, що створює "можливість для обох сторін отримати реальну вигоду".
Тим часом віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що між Україною та Росією "дуже велика прірва" щодо бачення завершення війни. В інтерв'ю Fox News він зазначив, що "першим і необхідним кроком до вирішення конфлікту є те, щоб кожна зі сторін зробила мирну пропозицію".
"І це вже сталося. Українці сказали: "Ось чого ми хочемо". Росіяни сказали: "Ось чого ми хочемо". І тепер справа дипломатії – спробувати зблизити ці дві сторони", – підкреслив Венс, додавши, що протягом наступних 100 днів президентства Трампа його адміністрація "буде дуже наполегливо працювати, щоб спробувати зблизити ці сторони".
Радник президента США з національної безпеки Майкл Уолц також висловився щодо переговорного процесу. За його словами, переговори між США та РФ щодо України просуваються, і Вашингтон вважає, що укладення мирної угоди все ще можливе. "Ми близькі до досягнення домовленості між Україною та Росією", — заявив Уолц.
Президент Володимир Зеленський 24 квітня заявив, що США запропонували свою стратегію щодо територій України під час перемовин у Лондоні, однак після цієї пропозиції "з'явився інший папір". Згодом агентство Reuters ознайомилося з текстом пропозицій щодо припинення війни, які були передані американській стороні українськими та європейськими офіційними особами.
Водночас сенатор Ліндсі Грем заявив, що 72 члени Сенату США готові проголосувати за законопроєкт про нові "розгромні" санкції проти Росії та велетенські мита на країни, що купують російські енергоресурси, якщо Путін продовжить уникати серйозних перемовин про завершення війни.
"Я хочу завершення війни шляхом переговорів, щоб це було чесно і справедливо. Думаю, Трамп – найкраща людина для того, щоб досягти цієї мети. Але ці санкції відображають позицію Сенату про те, що передусім ми вважаємо поганим хлопцем Росію", – сказав Грем.
За його словами, коли президент Трамп дійде висновку, що переговори зайшли у глухий кут, Путіну доведеться обирати: чи серйозно домовлятися про завершення війни, чи зіткнутися з тим, що російську економіку "розчавлять".
Також у документальних реєстрах Конгресу США з'явилося підтвердження повідомлень у ЗМІ про підготовку продажу Україні продукції військового призначення на суму від 50 млн доларів. Як повідомляє "Європейська правда", під номером EC-859 міститься записка від посадовця юридичного офісу Держдепу США до Комітету із закордонних справ про запропоновану ліцензію на експорт "товарів оборонного призначення, включно з технічними даними, та оборонних послуг Україні на суму 50 млн доларів або більше".
За інформацією Kyiv Post із посиланням на дипломатичні джерела, це перший такий випадок за нової адміністрації Трампа.
Нагадаємо, Україна опублікувала повний текст угоди зі США: переваги та недоліки.
