Рубіо вимагає від Ірану відмовитися від збагачення урану та розробки ракет великої дальності
Рубіо вимагає від Ірану відмовитися від збагачення урану та розробки ракет великої дальності

Рубіо вимагає від Ірану відмовитися від збагачення урану та розробки ракет великої дальності

Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що Іран повинен відмовитися від збагачення урану та виготовлення ракет дальнього радіусу дії. Також він вимагає, аби Тегеран допустив американських інспекторів на свої обʼєкти

Зміст

Про це Рубіо заявив після перенесення четвертого раунду ядерних переговорів, цитує Reuters.

"Вони повинні припинити спонсорування терористів, вони повинні припинити допомогати хуситам (в Ємені), вони повинні припинити розробляти ракети великої дальності, які не мають мети існування, крім ядерної зброї, і вони повинні припинити збагачення", - cказав державний секретар.

Водночас він підкреслив, що Тегеран має імпортувати збагачений уран для своєї ядерної енергетичної програми, а не збагачувати його до будь-якого рівня.

"Якщо у вас є можливість збагачувати уран до 3,67%, то потрібно лише кілька тижнів, щоб дійти до 20%, потім до 60%, а потім до 80 і 90%, які вам потрібні для створення зброї", - додав Рубіо.

Окрім цього політик вважає: Ірану доведеться визнати, що США мають бути залучені до інспекцій, коли американські інспектори вимагатимуть доступ до всіх іранських обʼєктів - зокрема, військових.

"Коментарі Рубіо підкреслюють основні розбіжності, що залишилися в переговорах між країнами щодо вирішення давньої суперечки щодо ядерної програми Ірану, зі США. Президент Дональд Трамп погрожує бомбити Іран, якщо не буде угоди", - пише Reuters.

Водночас влада Ірану неодноразово заявляла, що не відмовиться від збагачення урану (цей процес може створювати матеріал для атомної боєголовки) та від ядерної програми.

Що відомо про перемовини між США та Іраном

Американська та іранська делегації 12 квітня провелиперші перемовини щодо ядерної програми Тегерана у столиці Оману Маскаті. Сторони назвали їх продуктивними та домовились зустрітися знову.

Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі навіть їздив до Москви напередодні другого раунду переговорів зі США щодо ядерної програми Тегерана.

Водночас Трамп, який, ймовірно, хотів швидкого укладання угоди, заявив, що вважає, що Іран навмисно відкладає ядерну угоду з Вашингтоном. 

Він наголосив, що хотів би добитися відмови Ірану від ядерних амбіцій шляхом мирних переговорів, однак не виключив можливості ударів по ядерних об’єктах.

Натомість Арагчі заявив, що Тегеран готовий до другого раунду переговорів з адміністрацією Трампа й подальшого укладання угоди щодо ядерної програми, якщо Вашингтон не буде висувати нереалістичних вимог.

19 квітня в Римі відбувся другий раунд непрямих перемовин. Арагчі заявив, що за його підсумками Іран і США домовилися доручити експертам розпочати розробку проєкту потенційної ядерної угоди.

Російський диктатор Володимир Путін 22 квітня в Москві зустрівсяз лідером Оману султаном Хайтемом бен Таріком аль Саїдом, щоб обговорити ядерні переговори між США та Іраном, в яких Оман виступає посередником.

26 квітня у столиці Оману Маскаті відбувся черговий раунд непрямих переговорів між представниками Сполучених Штатів та Ірану. Сторони домовились зустрітись знову наступного тижня.

Міністр закордонних справ Оману Бадр бін Хамад аль-Бусаїді у четвер, 1 травня, заявив, що перемовини між США та Іраном відклали з логістичних причин.

Теги за темою
США Новини Зброя Іран
Джерело матеріала
loader
loader