/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fcb19eae5ae75973f8af70dc3f68b58a1.jpg)
У Німеччині хочуть відмовитися від дрібних грошей: який номінал вийде з обігу
Чому Німеччина виведе з обігу дрібні монети
Банки давно скаржаться на те, що монети низького номіналу не повертаються в обіг, оскільки люди не надто активно витрачають їх, повідомляє 24 Канал з посиланням на DW.
Новий поштовх до відмови від цих монет у Німеччині зробили в березні на Національному форумі з готівки. Цей створений Бундесбанком орган опікується питаннями доступності та визнання готівки як універсального платіжного засобу.
Там експерти вирішили, що монети номіналом 1 та 2 центи не потрібні. Вимога забезпечити точну решту переважується іншими факторами:
- економія коштів;
- ефективність;
- зниження впливу на навколишнє середовище завдяки відмові від їхнього карбування та обігу.
Тому форум закликав Міністерство фінансів виступити за запровадження обов'язкового правила округлення в Німеччині.
Правило округлення готівки
Деякі фахівці висувають аргументи на користь збереження карбування дрібних монет:
Більшість країн світу використовують десяткову грошову систему, за якої основна фінансова одиниця зазвичай ділиться аж до однієї сотої. Тому випуск монет, які відповідають цьому значенню, має сенс,
– каже фахівець Американського нумізматичного товариства Джессі Крафт.
Проте Національний форум з готівки не вимагає повністю відмовитися від 1 і 2 євроцентів, а пропонує вивести з обігу фізичні монети при готівкових розрахунках.
Так, ціну в 9,99 євро можна буде оплатити безготівковим способом. Але коли клієнт захоче заплатити цю саму суму готівкою, діятимуть правила округлення, і тоді сума рахунку в 9,99 дорівнюватиме 10,00 євро.
Важливо! Без монет в 1 і 2 центи потрібно буде заокруглювати суму до найближчих 5 центів у більший або менший бік. Окремі ціни округлятися не будуть, тільки загальна сума рахунку.
Чим більше користуються німці: готівкою чи карткою
Німці, як і раніше, люблять розраховуватися готівкою. За даними дослідження Бундесбанку, у 2023 році готівка залишалася у ФРН найпоширенішим платіжним засобом: її використовували тут у 51% випадків усіх транзакцій.
Водночас використання готівки знижується через онлайн-покупки та ширше застосування платіжних карток і мобільних способів оплати.
Дослідження показало, що в середньому в німця в гаманці перебуває близько 100 євро готівкою – цей показник не змінився порівняно з попередніми роками. Однак у респондентів не запитували, скільки з цієї суми припадає на дрібні гроші.

