Чому Фрідріх Мерц не став канцлером ФРН і що буде далі
Чому Фрідріх Мерц не став канцлером ФРН і що буде далі

Чому Фрідріх Мерц не став канцлером ФРН і що буде далі

Голосування за нового канцлера ФРН Фрідріха Мерца закінчилося великим конфузом. Вперше в історії Німеччини лідер партії, що перемогла на виборах до Бундестагу, не отримав необхідної кількості голосів для обрання канцлером.

Командувати Німеччиною буде поки що Шольц

Для обрання Мерца не вистачило лише 6 голосів. У першому турі голосування в Бундестазі він отримав 310 голосів «за» та 307 голосів «проти» за необхідної більшості в 316 голосів. Це при тому, що в Бундестазі є 328 депутатів від Християнсько-демократичного союзу та Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), які вже домовилися про коаліцію та канцлера Мерца.

Повторне голосування може відбутися у будь-який час протягом чотирнадцяти днів, як передбачено статтею 63 Основного закону Німеччини. Якщо в цьому разі Мерц не отримає необхідних 316 голосів із 630, то за третьої спроби йому для обрання главою уряду буде достатньо простої більшості.

Зараз Мерц знову може балотуватися на посаду канцлера, хоча поки що вдруге він себе не висував. Але також у ці два тижні можуть бути висунуті й інші кандидати – може бути проведена будь-яка кількість турів голосування та будь-якого дня з різними кандидатами. Однак для обрання їм також необхідно набрати абсолютну більшість – щонайменше 316 голосів. Якщо ж кандидат, зрештою, так і не отримує цієї більшості, федеральний президент повинен протягом семи днів розпустити Бундестаг і призначити нові вибори до парламенту.

Найближчими днями обов'язки канцлера Німеччини буде змушений виконувати Олаф Шольц до обрання наступника, незважаючи на те, що його 5 травня урочисто провели з посади. Стаття 69 Основного закону Німеччини передбачає, що канцлер продовжує виконувати свої офіційні обов'язки "до призначення його наступника".

- Швидше за все, Мерца виберуть у другому чи третьому турі. Нові вибори Німеччині не потрібні, і на це вже відреагували фінансові ринки. Хоча, звичайно, це удар по престижу Мерца - він виявився не таким стабільним у рейтингах, - коментує голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко. - І виявилося, що його «здали» партнери по коаліції – Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), яка завжди тяжіла до Росії. Можливо, що тут були й деякі корупційні моменти, адже що для Росії означає така дрібниця, як перекупити голоси якихось шести – десяти соціал-демократів. Принаймні Путін – головний інтересант у тому, щоб Мерц, який симпатизує Києву, не став канцлером Німеччини.

«Тауруси» та постійна підтримка Києва

Поки що шанси на обрання Мерца канцлером ФРН залишаються досить високими. Хоча б тому, що його партія ХДС із спорідненою ХСС у коаліції із Соціал-демократичною партією Німеччини (СДПН) є переможцями парламентських виборів. І не варто скидати його команду з рахунків.

Сам Фрідріх Мерц ставиться до України більш прихильно і рішуче, ніж його попередник. Перебуваючи в опозиції, він критикував уряд Олафа Шольца за недостатню підтримку Києва.

Потенційний новий канцлер є представником правоцентристського крила та готується відновити вплив Німеччини у світі. Він виступає за збільшення оборонного бюджету і створення Національної ради безпеки, яка має розробити нову Стратегію національної безпеки.

Німеччина після його перемоги на виборах до Бундестагу дуже активно долучилася до роботи "коаліції рішучих", її представники беруть участь у різних зустрічах на тему мирного врегулювання в Україні, на рівні з французами та британцями. І це дуже важливо, тому що 82% німців уже не вважають США надійним союзником. І Німеччина Мерца, на що сподіваються багато як усередині країни, так і за кордоном, покликана заповнити цей вакуум лідерства у Західному світі.

Мерц заявляє, що ФРН і надалі підтримуватиме Київ, і як доказ - розглядає питання постачання нашій країні далекобійних ракет "Таурус". І добре те, що майже всі члени його уряду поділяють ці погляди.

Теги за темою
Німеччина голосування
Джерело матеріала
loader
loader