Міністри Фрідріха Мерца: хто ці люди і чого від них чекати Україні
Міністри Фрідріха Мерца: хто ці люди і чого від них чекати Україні

Міністри Фрідріха Мерца: хто ці люди і чого від них чекати Україні

Хоч і зі скрипом та з другої спроби голосування у Бундестазі, але Фрідріх Мерц став новим, 10-м канцлером Німеччини. Про його політику давно відомо, що він:

  • А – підтримує Україну,
  • Б - більш рішучий, ніж його попередник Олаф Шольц,
  • В – виступає за передачу нашій країні далекобійних ракет TAURUS.

А ось хто буде його найближчими помічниками в уряді ФРН і чого від них варто чекати Україні, - розбирався журналіст Коротко про.

Міністр закордонних справ – критик Кремля та підполковник Бундесверу

Новим головою німецького МЗС став 62-річний Йоган Вадефуль. Це, мабуть, одне з найочікуваніших призначень в уряді, адже політик - старий і близький соратник Мерця. Він, як і канцлер, підтримує передачу Україні TAURUS. Це досвідчений депутат Бундестагу з 2009 року. Вадефуль завжди критикував політику умиротворення Росії, закликаючи до більшої сміливості у протистоянні авторитарним режимам. Він неодноразово заявляв, що на цій посаді продовжуватиме політику, спрямовану на підтримку України.

"Я думаю, всім, особливо Володимиру Путіну, має бути зрозуміло: ми стоятимемо на боці України. Ми підтримуватимемо Україну і пропонуватимемо їй можливість бути на рівних з Росією", - говорив Вадефуль.

Вадефуль також переконаний, що Німеччина має намір налагодити діалог з адміністрацією Трампа та донести свою позицію щодо підтримки Києва у війні. За словами Вадефуля, Берлін хоче "дати зрозуміти адміністрації Трампа, що в їхніх інтересах матиме дуже сильну Україну у складі європейської спільноти".

Глава німецького МЗС також наголошує на важливості сильного Європейського Союзу, який має виступати єдиним фронтом у зовнішній політиці. Він виступає за надання Україні зброї без обмежень, підтримує дозвіл на удари німецькою зброєю вглиб території Росії. Вадефуль відрізняється дисциплінованістю та системністю. Він ще замолоду служив у Бундесвері і зараз у чині підполковника запасу.

Немаловажний і той факт, що канцлер Мерц та глава МЗС Вадефуль є членами однієї партії – ХДС, що дозволить їм у майбутньому уникати протиріч. Адже у попередньому уряді "зелена" глава МЗС Анналена Бербок нерідко конфліктувала із соціал-демократом Шольцем.

Міністр закордонних справ Йоган Вадефуль. Фото: ФБ Johann Wadephul

Старий-новий міністр оборони – улюбленець Німеччини та український орденоносець

Міністром оборони знову став дуже популярний у ФРН 65-річний Борис Пісторіус. Представник соціал-демократів, які входять до урядової коаліції з партією Мерця ХДС/ХСС. Обіймав посаду міністра оборони ще у попередньому уряді. Пісторіус - прихильник збільшення оборонного бюджету Німеччини та інших країн Євросоюзу з огляду на загрозу з боку Росії.

Борис Пісторіус виступає категорично проти так званого плану Трампа віддати Росії окуповані території та Крим в обмін на мир. "Те, що містилося у цій пропозиції, Україна могла б отримати і рік тому сама шляхом капітуляції", - наголосив він.

Водночас щодо передачі Києву далекобійних ракет TAURUS його позиція залишається обережною. З одного боку, Пісторіус не проти, а з іншого – каже, що аргументів проти цього теж багато.

Про те, що і в Україні цінують Пісторуса і як друга нашої країни, і як прогресивного політика говорить той факт, що у 2023 році його нагородили орденом «За заслуги» І ступеня.

Загалом і Пісторіуса, і Вадефуля, як ключових, з погляду Києва, чиновників, однозначно можна зараховувати до проукраїнського табору. І вони мають велику довіру у німців. Експерти зазначають, що обоє мають чітке розуміння тих викликів безпеки, які стоять перед Німеччиною в контексті війни в Україні.

Міністр оборони Борис Пісторіус. Фото: ФБ Boris Pistorius

Віцеканцлер більше не хоче дружити з Росією

Главою Мінфіну, чия посада вважається в політичній ієрархії Німеччини другою за важливістю, став коаліційний партнер Мерца – лідер Соціал-демократичної партії 47-річний Ларс Клінгбайль. Він належить до консервативного крила партії і впевнений, що зараз варто переглянути відносини з Росією, до якої ця політична сила раніше завжди тяжіла. Клінгбайль визнав, що це було помилкою, та закликав до повного перегляду підходу до Росії. Водночас він є прихильником дипломатичних переговорів паралельно із наданням військової допомоги Україні.

До речі, у березні 2023 року політик відвідав Україну.

Ларс Клінгбайль також виступає за заборону ультраправої та проросійської партії "Альтернатива для Німеччини".

"АдГ" - це атака на Німеччину. Вони хочуть іншої країни, хочуть знищити нашу демократію. І ми повинні ставитися до цього дуже серйозно", – наголосив він.

З двох стратегічних питань – членства України у Євросоюзі та НАТО – позиція нового уряду чітко проукраїнська.

Глава Мінфіну Ларс Клінгбайль. Фото: ФБ Lars Klingbeil

Теги за темою
Німеччина
Джерело матеріала
loader