Чому деякі діти починають ходити в 8 місяців, а інші – у 24: як це впливає на розвиток
Чому деякі діти починають ходити в 8 місяців, а інші – у 24: як це впливає на розвиток

Чому деякі діти починають ходити в 8 місяців, а інші – у 24: як це впливає на розвиток

У найбільшому на сьогодні дослідженні цієї теми, опублікованому в журналі Nature Human Behaviour, вчені проаналізували інформацію про понад 70 000 немовлят та виявили 11 генетичних маркерів, пов’язаних із віком перших самостійних кроків, повідомляє 24 Канал.

Від чого залежать перші кроки дитини

Раніше вважалося, що вирішальне значення для розвитку ходьби мають такі фактори, як рівень фізичної активності, харчування та якість сну. Однак нові дані свідчать: близько 25% відмінностей у віці початку ходьби зумовлені саме генетичними особливостями.

Перші кроки діти зазвичай роблять у проміжку від 8 до 24 місяців – це досить широкий діапазон, і батьків часто турбує, якщо розвиток дитини здається їм уповільненим. Тепер ми розуміємо, що спадковість тут відіграє значну роль,
– пояснює професорка Анжеліка Рональд, співавторка роботи.

Цікавим є те, що знайдені гени, пов’язані з віком початку ходьби, впливають не тільки на рухові навички, а й на розвиток мозку – наприклад, на формування борозен та звивин у корі. Це може пояснити зв’язок між моторним розвитком і когнітивними здібностями.

На що це впливає

Крім того, дослідження виявило й неочікувані генетичні взаємозв’язки:

  • більш пізній (але в межах норми) початок самостійної ходьби асоціюється з меншим ризиком розвитку синдрому дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ);
  • а також із генами, які пов’язані з вищим освітнім потенціалом у майбутньому.

Автори наголошують: якщо у батьків є сумніви щодо розвитку дитини, краще проконсультуватися зі спеціалістом. Водночас широкий розкид у віці перших кроків – цілком нормальне явище і в більшості випадків відображає індивідуальні генетичні особливості, а не проблеми зі здоров’ям.

Теги за темою
Діти
Джерело матеріала
loader
loader