/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F4c1c70a5a10c612ae7d982ecb1509e2f.png)
Дмитро Разумков про ризики ресурсної угоди із США: «Якими кривими ручками це буде робитись?»
Про це він розповів в ексклюзивному інтерв’ю для каналу «Знай.Юа».
«Ми маємо бачити весь план, як це буде діяти, тому що вона (ред. – угода про надра) буде розповсюджуватись на всі корисні копалини, які будуть видобуватись. Буде відраховуватись 50% від ренти і всіх рентних платежів, ліцензій, які будуть отримувати у майбутньому інвестори. Там багато інших нюансів, які станом на сьогодні не прописані, і їх можна трактувати по-різному. Можливо, вони будуть успішними. Там є і хороші речі, об'єктивно хороші речі, які насамперед запропонували США. Але питання не у тому, чи є там хороші речі, чи їх там немає. Питання у тому, якими кривими ручками це буде робитись?», - зауважує Дмитро Разумков.
Тобто, пояснює він, якщо цим будуть займатися ефективні менеджери, то ця угода дасть позитивні результати, а якщо ж люди, які в цьому нічого не розуміють чи працюють виключно на свою кишеню, то наслідки будуть негативні. А щоб цього не сталось, констатує депутат, потрібно прибрати дискрецію, а також чітко прописати, хто і як буде наповнювати цей фонд, у яких відсотках, як розподіляється прибуток, на які галузі та напрямки.
«Наприклад, Улютін, заступник міністра фінансів, порахував, що, якби така угода працювала з 2019 року, то станом на сьогодні наповнення державного бюджету склало би близько 71 млн доларів. 71 млн доларів для бюджету – це ніщо. А якщо ви поділите ще це ще на 5 років, то це буде взагалі ніщо від нічого. Тому за рахунок цих коштів неможливо буде нічого інвестувати», - розповідає Дмитро Разумков.
Також питання, зазначає він, у тому, що партнери будуть рахувати як свій вклад у фонд військову допомогу. Тобто, пояснює експерт, потрібні деталі, про що саме йдеться – зброя, розвіддані, навчання бійців ЗСУ, скільки це буде коштувати, і поки цього не має, угода сира.

