/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F104%2Fcc117c7760a3d5489e7a8c77b6490f19.jpg)
Зеленський присвоїв звання Героя України командиру "Птахів Мадяра" Роберту Бровді
Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України майору Роберту Бровді, відомому за позивним “Мадяр”, командиру 414-ї окремої бригади ударних безпілотних авіаційних систем “Птахи Мадяра”.
Відповідний указ №299/2025 оприлюднено 8 травня 2025 року.
У документі зазначено, що нагорода вручена “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові” .
Що відомо про Роберта Бровді.
Роберт Бровді народився 9 серпня 1975 року в Ужгороді.
До початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну він був підприємцем у сфері аграрного бізнесу.
У лютому 2022 року Бровді приєднався до лав територіальної оборони, а згодом створив підрозділ аеророзвідки “Птахи Мадяра”, який з роти виріс до бригади ударних безпілотних систем.
Його підрозділ брав активну участь у боях за Бахмут, Соледар та інші ключові напрямки фронту.
У лютому 2025 року бригада “Птахи Мадяра” увійшла до проєкту Міністерства оборони України “Лінія дронів”, спрямованого на розвиток безпілотних систем у Збройних силах.
Роберт Бровді також відомий своєю активною присутністю в медіапросторі, де регулярно публікує відео з фронту та звертається до громадськості з важливими повідомленнями про потреби війська.
Також Володимир Зеленський удостоїв голову СБУ Малюка звання Героя України за особисту мужність.

