Готелів "без росіян" більше немає. Туроператори дали поради українцям перед сезоном відпусток
Готелів "без росіян" більше немає. Туроператори дали поради українцям перед сезоном відпусток

Готелів "без росіян" більше немає. Туроператори дали поради українцям перед сезоном відпусток

Є низка країн, де росіян не так багато

Поїздка на відпочинок за кордон для українців може супроводжуватись неприємним сюрпризом у вигляді зустрічі з росіянами, накачаними ворожою пропагандою. І через це цілком можуть виникнути конфліктні ситуації.

Про це "Телеграфу" розповіла СЕО туристичної компанії "Полечу, куди хочу!" Наталія Якименко у матеріалі "Росіян усюди повно? В яких країнах українським туристам варто бути пильними і як уникнути конфліктів".

"На початку війни ще можна було говорити про певні випадки. Наприклад, у Туреччині була мережа готелів, яка не розміщувала росіян. Але за рік це все зникло, бо готелі просто не можуть дозволити собі втрачати такий великий обсяг клієнтів. — говорить вона. — Готель на 300–400 номерів хоче бути повністю заповненим з кінця квітня до початку листопада. В Україні ж немає стільки фінансово спроможних туристів".

Ба більше, Якименко пояснює, що під час бронювання туру неможливо дізнатися національний склад гостей готелю. Там не видно, як у не кінотеатрі, які місця зайняті. Клієнти мають можливість обрати категорію номера — стандарт, сімейний чи люкс — але вони не знають, де саме їх буде розміщенно і хто перебуватиме поруч.

"Про склад гостей можна дізнатися хіба що з відгуків клієнтів або з поїздок наших менеджерів. Наприклад, приїжджаєш у готель у Марса-Аламі (Єгипет), і бачиш, що там переважно європейці чи українці, бо з Росії немає прямих рейсів. Люди добираються через Кишинів, Варшаву, Катовіце, Жешув тощо. В таких випадках — так, ймовірність зустріти росіян менша", — каже СЕО туристичної компанії.

Вона додає, що росіян найменше у Європі, і не через їх страхи чи щось інше, а через складний візовий режим. До прикладу, раніше в Туніс було складно отримати візу, якщо не було прямого чартеру.

"Щодо країн Азії — там росіяни є скрізь. Вони мають прямі перельоти майже всюди. А в нас — жодного прямого рейсу, все через сусідні країни. Тому багато українців летять з Німеччини чи інших країн Центральної Європи, де вони зараз перебувають", — відзначає Наталія.

Наразі туристичні компанії можуть лише порадити місця, де менше росіян, а ото гарантувати, що українці не зустрінуть їх, не можуть.

"Наприклад, є один готель в Єгипті з європейською атмосферою — там росіянам не цікаво. Їм цікаві готелі типу мережі "Rixos" з all inclusive (все включено — ред.), де можна цілий день пити й веселитися. А в спокійні готелі вони не їдуть", — говорить Наталія.

Як каже Наталія, у Сіде, Туреччина, росіян не так багато. Проте туроператори все одно не можуть гарантувати їх повну відсутність. В Європі росіян значно менше, але вони все одно там є.

За словами СЕО туристичної компанії "Полечу, куди хочу!", Іспанія, Греція та Італія у списку безпечних країн з мінімальною присутністю туристів з РФ. В основному, через візові обмеження.

Крім того, ймовірніше і в Норвегії росіян не буде так багато, адже ця країна припинила видачу туристичних віз росіянам ще навесні 2022 року. Згодом ще й ввела заборону на в'їзд росіян та обмежила в'їзд російським автомобілям. Фінляндія також заборонила в'їзд росіянам з туристичними цілями навіть за наявності шенгенської візи. У цьому списку ще є Нідерланди, Данія та Бельгія, які призупинили або обмежили видачу туристичних віз росіянам.

"Українські туристичні компанії розуміють за замовчуванням той факт, що українці не хочуть контактувати з росіянами. Тому ми зазвичай самі порушуємо це питання, коли говоримо про країну. Але слід розуміти: ми всі дорослі люди й усвідомлюємо, що там, де популярні all inclusive напрямки, без віз — росіяни, на жаль, будуть", — говорить Наталія Якименко.

Вода додає, що на самому курорті логічно уникати місць, які популярні серед російських туристів. Йдеться про ресторани, бари, екскурсійні програми чи вечірні заходи.

Джерело матеріала
loader