/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F51fce7aaf53ab4a43713c8ed8f253d5d.jpg)
"Я не думаю, що це станеться". Дипломат США Карпентер – про визнання Криму російським
Посол Майкл Карпентер не вірить, що Сполучені Штати визнають Крим російським. Таку думку колишній заступник помічника міністра оборони США, постійний представник США при ОБСЄ у 2021-2024 роках висловив у коментарі LIGA.net у кулуарах 17-го Київського безпекового форуму.
На запитання про те, чи дозволять США росіянам отримати те, що вони хочуть, чи це неприйнятно для світу та світової стабільності, Карпентер заявив, що цілі Кремля не дуже змінилися від початку повномасштабного вторгнення до України.
На думку дипломата, цілі РФ завжди були максималістськими. Вони полягали в тому, щоб підкорити та контролювати Україну. Москва прагне по суті включити Україну у сферу інтересів Росії, якщо використовувати тезиси російського диктатора Володимира Путіна та заступника голови Ради безпеки РФ Дмитра Медведєва.
"Щодо того, чи терпітимуть це США, я маю на увазі, я сподіваюся, що ні. Але ця адміністрація принаймні, якщо вірити повідомленням медіа, купилася на пропозицію, яка включала б такі речі, як юридичне визнання Криму [російським], що стало б відмовою від більш ніж 100 років зовнішньої політики США", – сказав Карпентер, уточнивши, що йдеться про те, що відкрита агресія ніколи не повинна повторитися.
За словами посла, навіть розмови щодо визнання Криму російським є відмовою від цієї політики.
"І це дуже, дуже небезпечно та деструктивно. Я не думаю, що це станеться. Я не думаю, що буде досягнута будь-яка угода, але навіть той факт, що ми обговорюємо це сьогодні, є поганою ознакою того, де ми зараз знаходимося з погляду дипломатії й дискусій про те, як виглядає врегулювання війни", – наголосив він.
- 19 квітня 2025 року Bloomberg повідомляло, що США можуть визнати Крим російським у межах мирних переговорів з Україною. Ймовірна поступка може стати "останнім сигналом", що Трамп хоче закріпити угоду про припинення вогню.
- 21 квітня WSJ заявляв, що у Трампа чекають від України відповіді на "ідеї" США щодо Криму і відмови від НАТО.
- 23 квітня Трамп розкритикував Зеленського за його заяву про те, що Україна юридично не визнає окупацію Криму.
- Того самого дня Зеленський згадав Кримську декларацію 2018 року, в якій США підтверджують відмову визнати претензії Кремля на суверенітет над територією, захопленою силою всупереч міжнародному праву.

