США не відвертались від Європи, але їхній тиск на неї дуже правильний
США не відвертались від Європи, але їхній тиск на неї дуже правильний

США не відвертались від Європи, але їхній тиск на неї дуже правильний

Про це заявив в ефірі 24 Каналу керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок. Він підкреслив, що Дональд Трамп залишається союзником Європи. Жодного альянсу з Росією він не створює, а євроатлантична співпраця зберігається.

Яка мета Трампа

Водночас Трамп чинить тиск на Європу,закликаючи її більше витрачати на власну безпеку. Подібну позицію він займав і під час своєї першої каденції. Але тоді не було великої війни, тож його вимоги сприймалися інакше.


Зараз ситуація інша. І звучить вимога: витрачайте 5% ВВП на оборону. Це багато – більше, ніж витрачає Білий дім у відсотках. Але в абсолютних цифрах на 2025 рік Трамп планує понад трильйон доларів на оборону. У Європі про такі суми навіть не мріють. Вони планують 800 мільярдів євро на 5 років,
– сказав Валерій Клочок.


За його словами, попри значний економічний потенціал, Європа виділяє на оборону зовсім небагато. При тому що ВВП ЄС – понад 20 трильйонів євро, нинішні витрати становлять менше ніж 3%.

Клочок зазначив, що зовнішня політика США залишається незмінною незалежно від того, хто перебуває при владі. Її головна мета – протидія Китаю. Для Вашингтона Росія не є союзником. У кращому випадку – це тимчасовий партнер у грі проти Пекіна.

Якби Байден дійсно хотів розвалити Росію, він міг би ще у 2022 році передати Україні стільки зброї, що ми б досягли перемоги. Міг. І ми мали шанс. Але Джейк Салліван і Джо Байден вирішили зробити паузу, коли побачили, наскільки ефективно ми воюємо. Вони не очікували, що HIMARS покажуть таку результативність. І вирішили: не передавати більше,
– сказав Клочок.


Так само ситуація склалася з F-16 і танками Abrams. Передали не ту комплектацію, яку використовує Пентагон. Обмеження стосуються й дальнобійної зброї – вона не повинна стріляти далі ніж на 300 кілометрів, через наявні домовленості.

Прикладів, коли підтримку обмежували, багато. Але стратегія США залишається сталою: послабити Китай. І хоча Вашингтон не відвертався від Європи, він чітко вимагає від неї більшої відповідальності у питаннях оборони.

Джерело матеріала
loader
loader