Як захистити колос від септоріозу
Як захистити колос від септоріозу

Як захистити колос від септоріозу

Як захистити колос від септоріозу

Як прийнято вважати, для зараження колосу септоріозом потрібні передумови. А саме це коли на момент колосіння, а особливо під час цвітіння озимої пшениці, спостерігається висока вологість повітря або випадають дощі. Збудники септоріозу добре розвиваються за відносної вологості більше 70% та температури вище +15°С.

Але, на думку багатьох експертів, погода під час цвітіння є далеко не основним чинником розвитку даної хвороби. Оскільки збудники добре зберігаются на рослинних рештках, ґрунті, зерні, то методи запобігання цій небезпечної хворобі включають цілий комплекс агротехнічних засобів.

Попередник: якщо сівозміна насичена зерновими колосовими та кукурудзою, то ризик виникнення септоріозу збільшується.

Обробіток ґрунту: доведено, що після оранки ймовірність зараження септоріозом зменшується на відміну від мінімального або нульового обробітку. Оскільки збудники залишаються на поверхні ґрунту та на пожнивних рештках, для кращого розкладання пожнивних решток можна використовувати деструктори стерні.

Зерно: якщо в регіоні часто складаються погодні передумови для виникнення септоріозу, то треба підбирати сорти, які за характеристиками будуть мати високу оцінку стійкості до даної хвороби. Також треба висівати зерно, не заражене збудниками хвороб. Для впевненості в якості посівного матеріалу перед посівом зерно можна здати до лабораторії для визначення наявності збудників хвороб. За високого ступеня зараження септоріозом потрібно відмовитись від посіву такого зерна. Якщо ступінь зараження невисокий, то можна висівати, але обов’язково попередньо обробивши дане зерно фунгіцидними протруйниками.

На сьогодні однією з найдієвіших діючих речовин є флудиоксоніл. За способом проникнення флудиоксоніл належить до контактних препаратів, і завдяки періоду напіврозпаду максимально довго затримується на насінні. За даними довідника пестицидів, період розпаду флудиоксонілу — 390–530 діб залежно від типу ґрунту. Це найдовший час для протруйників. Завдяки контактній дії та тривалому періоду напіврозпаду флудиоксоніл набагато ефективніше стримує розвиток комплексу мікроорганізмів. Часто використовують фунгіцидний протруйник Фуксія ( флудиоксоніл, 25 г/л) із нормою 1, 5-2 л/т. 

Джерело матеріала
loader
loader