Україна спроможна виготовляти 4 млн дронів на рік, – Умєров
Україна спроможна виготовляти 4 млн дронів на рік, – Умєров

Україна спроможна виготовляти 4 млн дронів на рік, – Умєров

У поточному році Україна планує передати на фронт понад 4 млн дронів. Уже доставлено близько 1,5 млн – через державні закупівлі та напряму бригадам

Зміст

Про це повідомив очільник Міноборони Рустем Умєров, передає LIGA.net.

"І цього року у нас буде поставлено на фронт понад 4 млн дронів. Станом на сьогодні, вже фронт отримав до 1,5 млн дронів – це всі закупівлі, і Агенції оборонних закупівель, і Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, і безпосередньо бригад", - сказав чиновник.

Міноборони та уряд виділили окреме фінансування (2,5 млрд грн щомісяця) для закупівель безпосередньо бригадами. Але не всі бригади використовують ці кошти, тому запроваджується система DOT Chain Defence – маркетплейс дронів, де бригади обирають потрібне, а держава оплачує.

Це, за словами Умєрова, пришвидшить постачання і зміцнить військові спроможності.

"Це масштабування – один із ключових факторів, що дають можливість нарощувати далекобійні й фронтові можливості та створювати запас потужностей на майбутнє", – додав міністр.

  • На початку року президент Володимир Зеленський заявив, що Україна є світовим лідером у виробництві безпілотників.
  • 2 червня заступник міністра оборони України Олександр Козенко заявив, що український оборонно-промисловий комплекс має можливість виробляти 10 млн різних дронів на рік.

Читайте також: Війна дронів: чи втрачає Україна перевагу над Росією і як цьому зарадити. Пояснюємо

Теги за темою
Україна Новини Зброя
Джерело матеріала
loader
loader