Народні засоби від колорадського жука: позбудетеся шкідників надовго
Народні засоби від колорадського жука: позбудетеся шкідників надовго

Народні засоби від колорадського жука: позбудетеся шкідників надовго

Щоб швидко вивести колорадських жуків, дачники в першу чергу вдаються до хімічних засобів, втім проблема полягає в тому, що жуки здатні пристосуватися й виробити імунітет, тому все ж таки краще вдаватися до народних методів боротьби з ними, пише 24 Канал.

Ручний збір дорослих особин та личинок є доволі трудомістким процесом, тому вивести колорадських жуків можна кількома дієвішими способами.

Оцет та гірчиця

Цей метод не вбиває жуків, а відлякує від картоплі, оскільки оцет посилює неприємний запах гірчиці. Господарське мило в розчині сприяє закріпленню розчину на листі, щоб засіб не змився дощем. Після нанесення розчину, жуки покинуть картопляні кущі.

До речі, знайти засоби від колорадських жуків за найкращими цінами можна на Prom. Обирайте варіант під свій запит та бюджет. А з підпискою "Для своїх" доставка – безкоштовна.

Для приготування засобу знадобиться 5 столових ложок сухої гірчиці, 150 міліграмів оцту, 50 грамів господарського мила та 10 літрів води. Спочатку гірчицю потрібно залити окропом води, перемішати й залишити на добу, тоді всередину треба натерти господарське мило й налити оцет.

Засіб треба процідити через марлю та обприскати рідиною листя картоплі з двох сторін й стебла. Залишки можна розлити між кущами.

Часниковий настій

Візьміть 200 грамів зубчиків часнику, подрібніть та залийте літром теплої води. Дайте суміші настоятися добу, а тоді розведіть в 10 літрах води з додаванням ложки рідкого мила.


Народні методи проти колорадських жуків / Фото Pexels

Тирса

Деревна тирса продається в магазинах, тому кілька разів на місяць її треба розсипати між рядами з картоплею. Після дощу запах деревини ще більше посилиться й відлякає колорадських жуків.

Відвар кульбаби

Захистити грядки від жуків можна завдяки відвару кульбаби, полину чи хвоща. По 200 грамів зелені треба кип’ятити 15 хвилин в літрі води, а тоді після охолодження розбавляють в 10 літрах води та обприскують картоплю зі шкідниками.

До слова, раніше ми вже розповідали, як боротися з попелицею народними засобами – вони можуть бути надзвичайно ефективні.

Деревна зола

Дорослі жуки та личинки не переносять лужного середовища й покидають рослини. Потрібно лише розсипати деревну золу по вологому листю картоплі зранку, коли є роса.

Джерело матеріала
loader
loader