Фейсбук видалив допис Альони Романюк про блокування осінт-каналів у телеграмі
Фейсбук видалив допис Альони Романюк про блокування осінт-каналів у телеграмі

Фейсбук видалив допис Альони Романюк про блокування осінт-каналів у телеграмі

Платформа стверджує, що допис нібито містив «ворожу поведінку». Крім того, фейсбук позначив зображення мальованого єнота фактчекерської ініціативи «НотаЄнота» як «чутливий контент».

У фейсбук нібито через порушення правил спільноти видалили допис журналістки, медіаекспертки, керівниці фактчекерської ініціативи «НотаЄнота» Альони Романюк про нещодавнє блокування телеграм-каналів українських осінтерів. Про це вона повідомила на своїй фейсбук-сторінці. 

«Пару днів тому зробила допис про те, що телеграм видалив кілька осінт-каналів (на цей допис посилаються кілька десятків медіа — дякую, що привертаєте увагу до цього питання). Сьогодні планувала інший допис, але щойно прийшло сповіщення, що той — про видалення телеграм-каналів і посилання на розслідування про телеграм — порушує правила спільноти: мовляв, ворожа поведінка», — написала Романюк.

Медіаекспертка подала апеляцію, однак за кілька хвилин отримала сповіщення про те, що допис не відновлюватимуть через порушення. Водночас фейсбук позначив зображення з мальованим єнотом, яке використовує фактчекерська ініціатива, як «чутливий контент». 

Фейсбук видалив допис Альони Романюк про блокування осінт-каналів у телеграмі - Фото 1

Сповіщення, які отримала Альона Романюк/фейсбук

У розмові з «Детектором медіа» Альона Романюк сказала, що не зверталася до медіаюристів з цього приводу, однак подала повторну апеляцію.

Вона підозрює, що причиною видалення допису могли бути скарги ботів, оскільки в інстаграмі ця публікація з аналогічним зображенням збереглася та продовжує набирати вподобайки та охоплення.

Романюк також зауважила, що раніше фактчекерська ініціатива «НотаЄнота» неодноразово публікувала у соцмережах зображення мальованого єнота, однак платформа ніколи не позначала його як «чутливий контент».

Фейсбук видалив допис Альони Романюк про блокування осінт-каналів у телеграмі - Фото 2

Зображення єнота, яке фейсбук позначив як «чутливий контент»/фейсбук Альони Романюк

Зауважимо, що раніше фейсбук також видалив світлину в дописі «Детектора медіа». 12 червня ми опублікували пост про те, що фактчекери грузинського проєкту Mythdetector зафіксували поширення у соцмережах сфабрикованої фотографії, на якій нібито зображені українські діти у військовій формі.

Аби проілюструвати інформацію про підроблене зображення, «Детектор медіа» закреслив світлину червоними лініями, а 14 червня отримав таке повідомлення від соцмережі: «Сторонні експерти з перевірки фактів вважають, що подібний контент містить змінений медіафайл». Фейсбук не задовільнив апеляційну скаргу та відмовив у відновленні зображення.

28 червня стало відомо, що телеграм розблокував низку каналів українських осінтерів. Представник месенджера Ремі Вон повідомив, що канали були тимчасово недоступні через помилку, і доступ до них було відновлено протягом кількох годин.

Фото: Альона Романюк/фейсбук

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Facebook
Джерело матеріала
loader
loader