/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fbdd86dba3d89d1605caab831990fd60f.jpg)
Чи забирають у України можливість збивати ракети: в ОПУ, Крємлі та експерт назвали сценарії
Питання постачання Україні боєприпасів для збиття балістики залишається відкритим / © ТСН
Росія та її очільник Володимир Путін скоріш за все скористаються тим, якщо США дійсно тимчасово призупинить постачання надважливого для України боєкомплекту для систем ППО Patriot, постачання керованих ракет та деяких інших боєприпасів — про це в коментарі для ТСН.uaвисловив власну думку військовий експерт та колишній речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов.
Як відомо, за даними низки західних ЗМІ, таке рішення американські посадовці ухвалили начебто через обмежені вищезазначеного на арсеналах США.
Своєю чергою, Міноборони України офіційно повідомило, що з’ясовує те, чи дійсно має місце призупинення допомоги.
«Українська сторона звернула увагу на повідомлення щодо затримки постачання певних елементів виділених раніше пакетів оборонної допомоги від Сполучених Штатів та зʼясовує актуальні фактичні обставини постачань. Україна не отримувала офіційних повідомлень про зупинення чи перегляд графіків постачання погодженої оборонної допомоги, тож виходимо з фактичних даних та перевіряємо деталі по кожному елементу в постачанні», — заявили у відомстві.
Та додали: «Міністерство оборони України запросило телефонну розмову з колегами зі США для додаткового уточнення деталей. Про результати контактів з нашими американськими партнерами буде додатково повідомлено на рівні Міністерства оборони України та Міністерства закордонних справ України».
На те, що не все так однозначно, натякнув у своєму Telegram-каналі і керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.
«Ми працюємо, менше рефлексуйте на гучні заголовки про оборонку, вагу має лише офіційна інформація», — написав він.
Крємль порадів через можливий дефіцит
На новини про можливість припинити постачання американської зброї відреагували і в Крємлі. Його речник Дмитро Пєсков цинічно заявив, що чим менше Україна буде отримувати зброї, «тим ближче закінчення «СВО».
Обстрілів України може побільшати
На тлі цих новин колишній речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов каже, що в разі підтвердження призупинення, для України з’являться додаткові суттєві загрози.
«Звісно, що російська розвідка уважно спостерігає за темпами та обсягами постачання озброєння та військової техніки для наших потреб від заокеанських партнерів. Призупинення постачання може спонукати, мотивувати Путіна вчиняти більш масштабні та агресивні дії як на полі бою, так і в рамках ракетно-дронового терору нашої країни. Такий варіант виключати не можна», — каже військовий аналітик.
Згідно його прогнозу, Україна може відчувати брак певних компонентів.
«На полі бою нам вкрай потрібні 155-мм артснаряди, для захисту повітряного простору — інше озброєння. Виклик дуже серйозний. Ми певною мірою маємо можливість розширити перелік джерел постачання. Я думаю, що це вже давно відбувається. Деякі позиції закриває українська «оборонка», деякі — наші європейські партнери. Але можлива втрата поставок з США для нас буде відчутною», — каже Селезньов.
Чи буде це трансформовано у якісь серйозні провали на полі бою, чи у неможливість надійно закривати небо через брак ракет — на це питання колишній речник Генштабу відповідає так: «Я б такого варіанту виключати не став. Але до кого апелювати? До дивного за своєю поведінкою американського лідера Трампа? Думаю, що ця опція не працює».
Хто допоможе збивати балістику
«В Європі в наявності є боєприпаси, здатні збивати балістику. SAMP/T — спільна італійсько-французська розробка, є комплекси ППО норвезьких виробників. Але територія нашої країни велика і важливих об’єктів, які треба захищати — чимало. У який спосіб протидіяти противнику? Я думаю, що є опція, пов’язана з посиленням заходів контррозвідувальної діяльності та антитерору. Росія, реалізуючи свої можливості щодо масштабних ракетно-дронових атак, гатить по об’єктах, відносно яких має відповідну розвідувальну інформацію. Йдеться про задіяння шпигунів та «ждунів», — каже Селезньов.
За його даними, певні запаси боєкомплекту для систем Patriot у Європи є. Але, за словами експерта, виникає питання про те, чи є ці запаси такими, що частину з них можуть дати Україні. Водночас Селезньов звертає увагу на те, що Росія просто так використовувати, наприклад, «Кинджали» не буде через їхню високу вартість.
«Окупанти намагається максимально здешевити ракетно-дронові атаки. Днями низка російських пабліків повідомила про те, якими будуть наслідки атак, якщо за рахунок зменшення об’єму пального для «Шахедів» буде збільшена бойова частина. Мріють вийти на позицію 200 кг за рахунок зменшення дальності польоту «Шахедів», — каже експерт.
На думку Селезньова, такі оновлені «Шахеди» ймовірно будуть долати відстані до 300 км.
«Це дуже серйозний виклик», — каже він.
Раніше повідомлялось про те, що насправді відбувається з постачанням.
-
У РНБО чітко відповіли, чи закінчиться війна 2025 року
-
США припинили постачання ракет ППО Україні: у Раді відповіли, чи залишиться небо захищеним
-
Келлог заперечив, що просив Україну не бити по РФ

