Санкції за порушення контрактів застосували тільки до 1% постачальників, – Державний оператор тилу
У закупівельній агенції МОУ "Державний оператор тилу" частка постачальників, до яких застосовано санкції через порушення контрактів, не перевищує 1%. Станом на червень таких постачальників лише сім
Про це в коментарі Укрінформу повідомив заступник голови комісії з реорганізації ДП МОУ "ДОТ" Дмитро Бігунець.
"У нас справді низький відсоток невиконання контрактів, якщо взяти усі компанії, з якими працює Державний оператор тилу. Якщо говорити про унікальні випадки застосування обмежувальних заходів, то це десь плюс-мінус 1%. За період з жовтня 2024 року станом на червень це усього 7 компаній, яких ми були змушені виключити з переліку постачальників за наявності підстав", - сказав він.
Якщо компанія порушує умови контракту, наприклад, не постачає продукцію, постачає неякісну або фальсифіковану продукцію, чи порушує антикорупційні вимоги (використання сировини з країни-агресора, Білорусі чи Ірану) — вона може бути виключена з переліку постачальників на рік. Від моменту ухвалення рішення компанія має п’ять днів на оскарження. Проте існує можливість дострокового зняття санкцій — якщо компанія виконає всі штрафні зобов’язання, відмовиться від судових позовів до ДОТ і візьме на себе антикорупційні зобов’язання.
"За сукупності виконання цих трьох умов з постачальника можуть достроково зняти обмежувальні заходи, але не раніше, ніж за три місяці з моменту їх застосування. Якщо після відновлення у переліку цей постачальник протягом року знов вчинить щось подібне, то у такому випадку до нього буде застосовано більш жорсткий підхід", - пояснив Бігунець.
Паралельно розробляється подібний механізм санкцій для недобросовісних постачальників зброї та техніки в рамках діяльності ДП "Агенція оборонних закупівель". Тут складніше, бо важливо не допустити переривання постачання. Якщо є сумніви щодо вчасного постачання чи якісь технічні проблеми, це ще не обов’язково привід для повного виключення постачальника — може бути дозволено постачання тієї продукції, яка відповідає вимогам. Бігунець наголосив на необхідності диференційованого підходу.
- Про те, що Державний оператор тилу розробив санкції проти недобросовісних постачальників, стало відомо восени 2024 року.

