/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Ff9c12a1d89a39462cd808254178eefa6.jpg)
Україна та Польща обмінюватимуться даними щодо інфекційних захворювань та епіднагляду
Як повідомив у Фейсбуці заступник міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, про це йшлося на зустрічі керівництва МОЗ із головним санітарним інспектором Польщі Павелом Гжесьовскі.
"Обговорили можливості розширення співпраці між нашими країнами, які стосуються громадського здоров'я. Спільна епідеміологічна готовність, обмін даними та єдині алгоритми дій дозволять мінімізувати транскордонні загрози. Україна та Польща мають понад 500 кілометрів спільного кордону. Будь-які інфекційні спалахи чи надзвичайні ситуації у прикордонних регіонах можуть бути однаково небезпечні та впливати на населення обох країн. Ми вже маємо досвід спільної оцінки ризиків та протидії схожим викликам під час пандемії та після повномасштабного вторгнення. І ця співпраця може бути розширена", - написав Кузін.
Серед пріоритетів:
- обмін даними щодо інфекційних захворювань та епіднагляду,
- спільні навчання для медиків, особливо в прикордонних регіонах,
- координація дій у разі транскордонних загроз,
- обмін досвідом та напрацюваннями у сфері громадського здоров'я.
Як додав заступник міністра, особливу увагу приділили обговоренню шляхів можливого поглиблення співпраці у межах Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП). Серед пріоритетів:
- проведення спільних навчань на прикордонних пунктах пропуску,
- координація дій під час транскордонних загроз,
- розробка спільних протоколів реагування,
- налагодження співпраці між Центрами контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) у прикордонних областях — Львівської, Волинської та Закарпатської областей України та відповідними установами громадського здоров’я Польщі, що дозволить оперативно реагувати на спільні виклики та реалізовувати спільні проєкти.
Як зазначив Кузін, Польща пройшла шлях адаптації системи громадського здоров’я до європейських вимог після вступу до ЄС. Її досвід у сфері імунопрофілактики, антимікробної резистентності, профілактичних програм є надзвичайно цінним для України на шляху євроінтеграції.
Як повідомляв Укрінформ, Україна підтримала Паризьку декларацію про психічне здоровʼя у всіх сферах.
Фото: NurPhoto
