/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F8b9dc746eb2409a8261a23ed33947911.jpg)
Сотні тисяч дронів-перехоплювачів: Україна домовилася про спільне виробництво компанією Еріка Шмідта
Україна розпочала масштабне партнерство з американською компанією Swift Beat у сфері виробництва безпілотних систем. Меморандум про довгострокове стратегічне співробітництво підписали в Данії міністр оборони Рустем Умєров та генеральний директор Swift Beat Ерік Шмідт за участі президента Володимира Зеленського.
За словами Зеленського, "є домовленість про українсько-американську співпрацю для виробництва дронів, і зокрема дронів-перехоплювачів – це очевидний пріоритет". Президент підкреслив, що "йдеться про сотні тисяч дронів уже цього року та можливість значно масштабувати виробництво наступного року".
Угода передбачає виробництво трьох основних категорій безпілотників для Збройних Сил України. Перехоплювачі призначені для знищення ворожих дронів і ракет, квадрокоптери забезпечуватимуть розвідку та коригування вогню, а ударні далекобійні дрони використовуватимуться для ураження цілей противника.
Ключовою особливістю домовленості стали спеціальні умови постачання. Як повідомив Умєров, "постачання здійснюватиметься на спеціальних умовах за собівартістю виробництва". Компанія надаватиме Україні пріоритетне право на отримання продукції, розширивши для цього виробничі потужності.
Міністр оборони зазначив, що планується отримання "сотень тисяч дронів у 2025-му з нарощуванням виробництва у 2026 році". Особлива увага приділятиметься дронам-перехоплювачам "шахедів", ефективність яких уже підтверджена в українських умовах.
Swift Beat, LLC характеризується як американська компанія з потужною присутністю в Україні. Організація спеціалізується на виробництві автономних дронів зі штучним інтелектом, активно співпрацює з українськими інженерами й військовими та проводить випробування безпілотників безпосередньо на українській території.
Меморандум також охоплює розробку інноваційних технологічних рішень. Планується створення перехоплювачів крилатих і балістичних ракет, автоматичних турелей та розвідувальних платформ нового покоління.

