/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fc6fffc4442eaffd518e5527e50044271.jpg)
Зеленський висловився про переговори з Трампом на тлі припинення військової допомоги від США
Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Данії підтвердив, що розмова з американським лідером Дональдом Трампом відбудеться найближчими днями, та разом з європейськими партнерами обговорив стратегію подальшої підтримки в умовах можливих змін у політиці США.
На спільному брифінгу з прем'єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен, президентом Європейської ради Антоніу Коштою та президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн український лідер повідомив про ключові домовленості та плани.
"Щодо двосторонніх стосунків із США та їхньої підтримки, то я сподіваюся, що, можливо, завтра або в найближчі дні ми поговоримо про це з президентом Трампом", - заявив Зеленський, коментуючи питання про можливе призупинення американської допомоги.
Європа готова компенсувати прогалини в підтримці США
Президент наголосив на критичній важливості американської допомоги: "Ми розраховуємо на продовження американської підтримки, бо є певні позиції, які Європа не може надати, особливо, якщо ми говоримо про ракети для 'петріотів'. Це критично важливо".
Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен заявила про готовність Європи заповнити можливі прогалини: "Ми всі сподіваємося, що США продовжать підтримку України і через Україну - підтримку Європи. Але якщо будуть якісь прогалини, то я особисто вірю, що ми повинні докласти максимум зусиль, щоб їх заповнити".
Данська лідерка також підкреслила: "Європа не має бути жертвою. Ми повинні показати нашу справжню силу проти Росії. Треба розглядати нашу підтримку як справжню підтримку захисту Європи проти агресивної політики Росії".
Нові санкції та оборонне співробітництво
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала посилення тиску на росію: "18 пакет санкцій битиме в серце російської військової економіки. Російська, перегріта війною економіка, доходить до своєї межі. Для нас дуже важливо збільшувати свій тиск".
Вона також зазначила символічний аспект європейської допомоги: "Європа інвестує в оборону України з російських грошей: фактично, росія оплачує за ту зброю, яку буде використовувати Україна".
Копродукшен з США та євроінтеграційні перспективи
Під час візиту Зеленський підписав угоду про копродукшен між Україною та США. "Зосереджуються передусім на дронах різного типу, але те, що найголовніше, – це цей рік і наступний. Цей рік – сотні тисяч. І наступний рік – буде збільшення", - розповів президент.
Особливу увагу приділено дронам-перехоплювачам: "Головний компонент – це дрони-перехоплювачі, які вже показали себе в Україні. Дуже розраховуємо на збиття 'шахедів' у великій кількості".
Щодо євроінтеграції, Зеленський повідомив: "Технічно ми готові до відкриття трьох кластерів. Хочемо відкрити зараз один. Але є політичні блокування. Виключно політичні".
Коментар щодо контактів Трампа з Путіним
Зеленський також прокоментував анонсовану телефонну розмову між Трампом і Путіним: "Я не впевнений, що у них багато спільних ідей. Це абсолютно різні люди. Але якщо ми говоримо про Україну, то ми відразу підтримали ідею безумовного припинення вогню, яку висував президент Трамп".
Український лідер наголосив на необхідності прямого діалогу з російським керівництвом: "Я думаю, що в росії тільки путін приймає рішення, тому нам потрібна зустріч на рівні лідерів".

