Як заощадити воду у саду: поради для екологічного ландшафтного дизайну
Як заощадити воду у саду: поради для екологічного ландшафтного дизайну

Як заощадити воду у саду: поради для екологічного ландшафтного дизайну

Як пише 24 Канал з посиланням на Real Simple, щоденне надмірне споживання води для поливу садів і газонів шкодить не лише довкіллю, а й бюджету. На щастя, існує низка простих способів зменшити водоспоживання без шкоди для рослин. Що варто спробувати, розповідаємо далі.

Найефективніший спосіб заощадити воду – мульчування

Найпростіший і водночас один із найефективніших методів – це мульчування. Органічна мульча (солома, деревна тріска, подрібнене листя) утримує вологу в ґрунті, захищає коріння від перегріву та пригнічує ріст бур’янів.

За словами агроекспертів, мульча може зменшити випаровування води до 70%. З часом вона перетворюється на органічну речовину, покращуючи структуру ґрунту й підвищуючи його здатність утримувати вологу.

Крапельне зрошення

Перехід від традиційних розбризкувачів до крапельних систем дозволяє зменшити втрати води та точно зволожити кореневу зону рослин. Крапельне зрошення працює повільно й рівномірно, мінімізуючи стік і випаровування.

Встановіть таймери на полив

Таймери запобігають перевитраті води, наприклад, якщо забули вимкнути полив. Вони синхронізуються з прогнозом погоди та коригують графік поливу, запобігаючи надлишку вологи. Датчики вологості в ґрунті також допомагають поливати лише тоді, коли це справді потрібно.

Полив рослинВоду варто використовувати ощадливо / Фото Freepik

Ранковий полив

Поливати найкраще рано вранці – до того, як спека призведе до швидкого випаровування. Це зменшує теплове навантаження на рослини протягом дня і підвищує ефективність зволоження.

Місцеві рослини

Рослини, які природно ростуть у вашій кліматичній зоні, адаптовані до місцевих умов і потребують менше води. До таких належать лаванда, деревій, шавлія.

До речі, посухостійкі рослини є чудовим рішенням для спекотного літа та ощадливого поливу.

Групуйте рослини за потребами у воді

Розміщення рослин з однаковими вимогами до вологи разом дозволяє уникнути перенасичення або пересушування. Це також полегшує догляд та планування поливу.

Джерело матеріала
loader