Вночі в Україні працювали дрони-перехоплювачі: забезпечили десятки збиттів
В Україні почали працювати дрони-перехоплювачі. У ніч на 4 липня вони вже забезпечили десятки збиттів. Про це заявив, коментуючи нічний російський обстріл, президент України Володимир Зеленський.
- Зараз іще тривають гасіння пожеж та розбір завалів після чергового російського удару. Це був один із найбільш масштабних повітряних ударів, демонстративно значний та цинічний удар. Загалом 550 цілей, із них щонайменше 330 – російсько-іранські «шахеди», були застосовані також ракети, зокрема балістичні, - розповів він.
За словами президента, перші повітряні тривоги в містах і регіонах учора почалися майже одночасно з початком обговорення в медіа телефонної розмови президента Трампа з Путіним.
- Росія вкотре демонструє, що не збирається закінчувати війну й терор… Саме столиця була головною мішенню цього російського удару. Нашим воїнам вдалося збити 270 повітряних цілей, іще 208 дронів було подавлено засобами РЕБ. Почали працювати дрони-перехоплювачі – десятки збиттів, - сказав Зеленський.
Він наголосив, що Україна робить все для розвитку захисту наших міст. Тому «дуже важливо, щоб зберігалася підтримка партнерів у захисті від балістики», адже «Петріоти» й ракети для них є реальними захисниками життя.
- Від цього сьогоднішнього російського удару, крім Києва, постраждали ще Дніпровська, Сумська, Харківська, Чернігівська та Київська області. Станом на цей час відомо про 23 поранених. Усім надається допомога. Багато місць падіння уламків дронів і ракет. На жаль, є й прямі влучання. І все це очевидний доказ того, що без дійсно масштабного тиску Росія не буде змінювати свою тупу руйнівну поведінку, - підсумував президент України.
- 30 червня Зеленський анонсував збільшення виробництва дронів - у пріоритеті перехоплювачі та далекобійні БПЛА.
- Починаючи звечора 3 липня і всю ніч росіяни атакували Київ. Спочатку терористи запустили по українській столиці дрони, а після – ракети. Внаслідок ворожих ударів постраждали 23 людини, пошкоджена залізнична та цивільна інфраструктура.

