/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fcc7864d3d111c6eae346ba45696dca79.jpg)
Яка загроза на кордоні з Білоруссю — ДСНС
Військові навчання у Білорусі / © Associated Press
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив, яка загроза на кордоні з Білоруссю.
Про це Демченко сказав в етері телеканалу «Ми — Україна» 5 липня.
«Ситуація на кордоні з Білоруссю кардинально інша, ніж з Росією. Жодних нестандартних дій не фіксуємо. Але це не означає, що загрози немає. Для нас цей напрямок, як і раніше, є загрозливим. І так буде, допоки Білорусь не припинить підтримувати Росію у розв’язаній війні проти нашої держави», — пояснив речник ДПСУ.
Демченко зазначив, що якогось угрупування станом на зараз на території Білорусі, яке було сформовано або яке формувалося і несло загрозу нашій державі, немає.
«Водночас, звісно, підрозділи розвідки стежать за тим, чи не змінюється ситуація. І, власне, зараз наша увага прикута до анонсованих спільних навчань (російсько-білоруські навчання „Захід“ — ред.)», — резюмував речник Держприкордонслужби.
Навчання «Захід-2025»: що про них відомо
Російсько-білоруські навчання «Захід» проводяться кожні чотири роки, починаючи від 2009 року.
Останні маневри «Захід-2021» були найбільшими на західному напрямку з часів розпаду СРСР із залученням понад 200 тисяч солдатів. Пізніше виявилося, що ці навчання були частиною підготовки до повномасштабного вторгнення в Україну.
Раніше головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський припустив, що масштабні навчання «Захід-2025», які відбудуться восени цього року в Білорусі за участі російських військ, можуть слугувати прикриттям для створення нового ударного угруповання.
У Білорусі лунали заяви, що на цих спільних російсько-білоруських навчаннях можуть відпрацьовувати тактичні ядерні удари та застосування балістичної ракети «Орешнік».
Однак у травні цього року міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що масштаб спільних військових навчань «Захід–2025» буде скорочено, щоб продемонструвати готовність до деескалації, діалогу та миру.

