Бронювання по шаблону чи безконтрольність? Чому "ліві" релігійні громади дають відстрочку священникам
Бронювання по шаблону чи безконтрольність? Чому "ліві" релігійні громади дають відстрочку священникам

Бронювання по шаблону чи безконтрольність? Чому "ліві" релігійні громади дають відстрочку священникам

Держетнополітики розписалося у власній профнепридатності

Держслужба з етнополітики і свободи совісті (ДЕСС) надала статус "критичних підприємств" дуже екзотичним релігійним громадам, які тепер можуть бронювати від мобілізації своїх священників. У числі таких спільнот виявилися навіть язичники з релігійних громад "Квітка папороті" та "Православ’я", про які майже нічого невідомо.

Втім, згідно з поясненням, опублікованим на сайті самої ДЕСС, механізм визначення "критичних" церков був автоматичним, по шаблону.

Більше читайте у публікації: "Забронювати можна навіть "бога": що не так з системою відстрочок для священників".

— Хоча ДЕСС якраз і існує для того, щоб вести реєстр, вивчати наскільки організація є серйозною, чи є насправді там структура, послідовники, в чому полягає теологічний фундамент, — зазначає в коментарі "Телеграфу" нардеп від "Слуги народу", голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

Так, ДЕСС розробила критерії, за якими ту чи іншу релігійну організацію слід вважати критично важливою для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Основним таким критерієм стала проста реєстрація церкви в ЄДР і якась діяльність, відображена у квартальних звітах до податкової.

— Ви ж розумієте, ДЕСС сама не досліджувала ці організації. Це інформація, яку вона сама отримала. Можливо, прийшли люди [в ДЕСС], які погано розбираються в специфіці цієї роботи, — каже "Телеграфу" релігієзнавиця Людмила Филипович.

А оскільки створити та зареєструвати свій культ, за великим рахунком, може будь-хто з громадян України, то в переліку "критичних" і опинилися різноманітні екзотичні релігійні спільноти.

*Отримати коментар від очільника ДЕСС Віктора Єленського "Телеграфу" не вдалося: спочатку чиновник послався на надмірну зайнятість, а потім взагалі перестав виходити на зв'язок.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" пояснював, чому релігійним меншинам України загрожує зникнення.

Джерело матеріала
loader
loader