Санкції проти Росії отримали підтримку двох головних лідерів республіканців у Конгресі США
Санкції проти Росії отримали підтримку двох головних лідерів республіканців у Конгресі США

Санкції проти Росії отримали підтримку двох головних лідерів республіканців у Конгресі США

Санкції проти Росії отримали підтримку двох головних лідерів республіканців у Конгресі США

Перш ніж законопроєкт почав просуватися, його ініціаторам довелося піти на деякі поступки президенту.

Два головних лідера Республіканської партії у Конгресі США — спікер Палати представників Майк Джонсон та лідер республіканців у Сенаті Джон Тун заявили, що готові просувати нові санкції проти Росії вже цього місяця.

Про це 9 липня пише Politico.

Це сталося після того, як президент Дональд Трамп висловив розчарування тривалою війною в Україні.

«Володимир Путін демонструє небажання діяти розсудливо й вести серйозні перемовини про встановлення миру. Думаю, ми повинні надіслати йому чіткий сигнал — це моя позиція», — заявив спікер Палати представників Майк Джонсон.

Лідер більшості в Сенаті Джон Тун, зі свого боку, згадав про «суттєвий прогрес» у співпраці з Білим домом щодо законопроєкту, який, за його словами, «посилить важелі впливу президента Трампа за столом переговорів і допоможе припинити кровопролиття в Україні». За його словами, законопроєкт буде готовий до розгляду в Сенаті впродовж найближчих тижнів, до того, як сенатори підуть на традиційні серпневі канікули.

«Республіканці в Сенаті налаштовані співпрацювати з Палатою представників і Білим домом, щоб провести законопроєкт через Конгрес і передати його на підпис президенту», — наголосив Тун.

Ініційований сенаторами Ліндсі Гремом (республіканець, Південна Кароліна) і Річардом Блюменталем (демократ, Коннектикут), санкційний законопроєкт вже має понад 80 прихильників. Утім, Туун чекав чіткого сигналу від Трампа, перш ніж просувати документ далі.

За словами Грема, до проєкту було включено додаткові положення, які дають Трампу більше гнучкості щодо відмови від санкцій під час перемовин про можливе припинення вогню та мирну угоду. Грем не уточнив деталей, але вказав, що до чинного 180-денного президентського винятку додано другий, який, щоправда, передбачає нагляд з боку Конгресу.

Спікер Джонсон заявив, що не ознайомлений з деталями законодавчої ініціативи, але визнав наявність «інтересу» до її розгляду в Палаті представників. «Подивимось, як розвиватиметься ситуація», — зазначив він.

Сенат планує працювати до 1 серпня, тоді як Палата представників завершить свою роботу раніше через тривалу літню перерву.

Джонсон утримався від конкретних прогнозів щодо термінів: «Це нова ідея, її тільки почали обговорювати, тому я ще маю поговорити з лідером Туном».

Трамп нині зацікавлений у нових санкціях проти Росії. Але є один нюанс. У міру зростання підтримки двопартійного законопроєкту, Білий дім прагне змін, які розширили б контроль президента.

Нагадаємо, У Сенаті США вже є готовий до голосування законопроєкт про санкції проти РФ, який має двопартійну підтримку. Президент України Володимир Зеленський та інші європейські лідери сподіваються переконати Трампа посилити санкції проти РФ, особливо після того, як російський диктатор Владімір Путін неодноразово відкидав спроби США домовитися про припинення вогню з Україною. 

Джерело матеріала
loader