/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F46%2Feb4a5453308e5ef683d916a3e60cf734.jpg)
"Перший випадок": під час обстрілу Києва медики пересадили органи померлої дівчинки трьом дітям
У Києві під час російської атаки лікарі провели трансплантацію органів від померлої чотирирічної дівчинки, врятувавши таким чином життя трьох інших дітей
Про це повідомляє пресслужба Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит".
Там розповіли, що наприкінці минулого тижня до медзакладу доправили 4-річну дівчинку із Житомирщини. Вночі 10 липня консиліум змушений був констатувати смерть головного мозку пацієнтки.
Це був перший випадок у лікарні, коли медики спільно з психологами змогли отримати згоду батьків на посмертне донорство. У лікарні кажуть, що це рішення батьків урятувало відразу три життя.
Після підписання згоди почалася кропітка робота фахівців лікарні й Українського центру трансплант-координації. Потрібно було забезпечити логістику, підбір реципієнтів та організувати все в умовах повітряної тривоги й ракетного обстрілу.
Єдина державна інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ) визначила реципієнтів, двоє з яких уже перебували в "Охматдиті". 16-річна дівчина з хворобою Вільсона - Коновалова мала перший статус екстреності. Вона перебувала в реанімації, і це був її єдиний шанс вижити. Їй пересадили печінку.
Ще одним реципієнтом став 14-річний хлопчик, який понад 7 місяців жив на діалізі в "Охматдиті". Йому пересадили нирки.
Цієї самої ночі в Інституті серця МОЗ України пересадили серце 12-річній дівчинці з першим статусом екстреності.
Операції тривали понад 13 годин. Попри нічні вибухи, прольоти дронів і ракет, медики не зупинилися. Адже важливою була кожна хвилина: що менше часу органи перебувають поза тілом, то більше шансів на успіх.
"Наші реципієнти були дуже важкими. І я щиро вдячний батькам за розуміння того, що їхнє рішення подарувало шанс на життя трьом дітям. Це перший випадок, коли в "Охматдит" була проведена і діагностика смерті мозку, і вилучення органів, і трансплантація", - розповів трансплантолог лікарні Олег Годік.
- За рік після ракетної атаки, яку РФ здійснила 8 липня 2024 року, в Охматдиті провели понад 10 тис. операцій, стаціонарне лікування пройшли майже 22 тис. дітей.

