/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2Fbe401b97c4cb4e91cf8feb3f43a74300.jpg)
Німецькі замки Людвіга II стали об’єктами Всесвітньої спадщини
Замки у німецькій земля Баварії – Нойшванштайн, Герренгімзее та Ліндерхоф – офіційно внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО визнала видатне архітектурне й культурне значення цих палаців, збудованих у XIX столітті за наказом баварського короля Людвіга II.
Всі три замки вирізняються багатим декором, розкішною архітектурою та еклектичним поєднанням історичних стилів.
Найвідомішим серед них є замок Нойшванштайн, зведення якого розпочалося у 1869 році.
Він не був повністю добудований, адже після смерті Людвіга II у 1886-му будівництво зупинили.
Проте сьогодні замок вважається одним із найпопулярніших туристичних об’єктів Німеччини: щороку його відвідують понад 1,4 млн туристів.
Нойшванштайн став джерелом натхнення для Уолта Діснея – саме цей замок ліг в основу знакового логотипу Disney Castle, який з'явився після візиту засновника компанії до Баварії в 1950-х роках.
Прем'єр-міністр Баварії Маркус Зюдер привітав рішення ЮНЕСКО, назвавши його "всесвітньою нагородою" та зазначивши, що для "казкових замків Баварії казка стала реальністю".
Також писали, що в одному з найдавніших монастирів Європи – абатстві Паннонгальма в Угорщині, який є об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО – розпочалася масштабна операція з порятунку десятків тисяч старовинних книг, які опинилися під загрозою через навалу жуків-шкідників.
Нещодавно італійська поліція затримала 58-річного фермера, якому інкримінує пошкодження резервуара акведука Палацу Казерта, – памʼятки під охороною ЮНЕСКО – з якого він крав воду.

