Росія зберігає обмежену кількість техніки у Сирії, хоче впливати на ситуацію у двох регіонах – ГУР
Росія зберігає обмежену кількість техніки у Сирії, хоче впливати на ситуацію у двох регіонах – ГУР

Росія зберігає обмежену кількість техніки у Сирії, хоче впливати на ситуацію у двох регіонах – ГУР

Російський диктатор Володимир Путін на російській авіабазі Хмеймім у Сирії (Ілюстративне фото: EPA)

Станом на липень 2025 року Росія зберігає обмежену кількість військової техніки у Сирії, оскільки Кремль намагається втримати свої можливості впливати на подальший хід подій на Близькому Сході та в Африці. Про це у відповіді на запит LIGA.net повідомили у Головному управлінні розвідки.

"На сьогодні РФ зберігає обмежену кількість своєї військової техніки на території Сирійської Арабської Республіки, зокрема, в міжнародному аеропорту Латакія (авіабаза Хмеймім. - Ред.), аеропорту Аль-Камишлі та порту Тартус. Зазначене пов’язане із намаганням Кремля зберегти свої спроможності із впливу на розвиток ситуації в регіоні Близького Сходу, а також Африки", – розповіли у відомстві.

Читайте також
Як потрапити в розвідку: покроковий гід

Також, додали в ГУР, падіння режиму Башара Асада у грудні 2024 року суттєво знизило можливості окупантів стосовно щодо всебічного забезпечення угруповання Африканського корпусу (бойовики, які замінили терористичну групу Вагнера. – Ред.).

Через це Москва надала пріоритетного значення використанню морських портів країн Гвінейської затоки в Африці, а на сьогодні основні канали забезпечення бойовиків на континенті організовані через Лівію, пояснила розвідка.

Також ГУР повідомило LIGA.net, що обсяг ресурсів, які Росія отримує з країн Африки, не зменшився – навпаки, окупанти ще більше працюють над нарощуванням їх кількості.

  • У грудні 2024-го нова сирійська влада заявляла, що російській присутності у Сирії немає місця і що Москва повинна переглянути свою присутність у країні. Західні медіа повідомляли про переговори між новою владою країни та Кремлем. Утім, попри виведення частини техніки, російська присутність у Сирії досі зберігається.
  • 12 липня розвідка повідомила, що Росія намагається продати у Сирії так звану червону ртуть, вигаданий "небезпечний хімікат", який вона буцімто "купила" в українському Міноборони.
Теги за темою
Сирія
Джерело матеріала
loader
loader