Рада проголосувала за вихід із Конвенції про заборону протипіхотних мін
Рада проголосувала за вихід із Конвенції про заборону протипіхотних мін

Рада проголосувала за вихід із Конвенції про заборону протипіхотних мін

Верховна Рада на засіданні 15 липня підтримала вихід України з Конвенції про заборону протипіхотних мін. За це рішення проголосували 299 нардепів

Зміст

Про це повідомила нардепка Ірина Геращенко.

Законопроєкт передбачає тимчасовий вихід з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін, що дасть змогу виготовляти міни доти, доки існує загроза з боку РФ.

"Маємо забезпечити захист у війні проти Росії. Протипіхотні міни – ефективний засіб оборони на фронті, особливо для стримування наступу", - наголосила Геращенко.

Вона нагадала, що юридично зупинення дії конвенції передбачене її положеннями у разі загрози національній безпеці, й деякі інші країни-учасниці конвенції в умовах конфліктів уже робили це.

Водночас таке рішення викликало занепокоєння з боку деяких західних партнерів та правозахисників, адже міни несуть загрозу для цивільних.

"Україна наголошує, що це тимчасовий крок, продиктований виключно війною, міжнародні зобов’язання буде поновлено після перемоги", - пояснила нардепка.

Глава МЗС Андрій Сибіга, який представляв закон у Раді, зазначив, що робота щодо виходу України з конвенції тривала з 2015 року, йому передував "важкий діалог з міжнародними партнерами".

  • Раніше нардеп Федір Веніславський пояснював, що після виходу з Оттавської конвенції Україна зможе швидко налагодити виробництво протипіхотних мін для стримування ворога.

Читайте також: Протипіхотні міни повертаються: чому Україна та сусіди РФ скасовують Оттавську конвенцію. Пояснюємо

Теги за темою
Україна Новини Верховна Рада
Джерело матеріала
loader
loader