/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fe7f378fd97ae59533a59d4183262e120.jpg)
Україна в ОБСЄ вказала Росії на її ж Кримінальний кодекс із покаранням за агресивну війну
Як передає власний кореспондент Укрінформу, про це Вітренко заявив під час чергового засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні.
"Спеціальний трибунал (щодо злочину агресії проти України – ред.) матиме дуже конкретне завдання. Він зосередиться на вищих політичних і військових лідерах, відповідальних за планування, підготовку, ініціювання або здійснення злочину агресії проти України. Попри російські твердження, що всі докази є фальшивими, як ми чули минулого разу, вбиті цивільні особи, депортовані діти, катовані військовополонені — це не фальшивки, це були або є справжні люди. Спроби анексії силою Криму, Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей є фактами, підтвердженими нинішніми ультиматумами Кремля", - зазначив у своєму виступі постпред України.
Він підкреслив, що зруйновані українські міста та громади внаслідок російських атак залишаться "ганебною спадщиною цієї війни на десятиліття".
"Дії Білорусі, яка дозволила використовувати свою територію для вторгнення й атак на Україну, а також відправлення Північною Кореєю свого персоналу не лише додатково підкріплюють визначення цього злочину, але й роблять ці країни співучасниками агресора. І той факт, що понад мільйон росіян загинули або були поранені через фальшиві інтереси та особисті амбіції кремлівського керівництва, навряд чи можна ігнорувати", - заявив Вітренко.
Він додав, що резолюція ООН №3314 про визначення агресії містить ще більше критеріїв, які можуть описати дії Росії.
"Кримінальний кодекс самої Російської Федерації, зокрема стаття 353, передбачає конкретне покарання для осіб, відповідальних за цей найтяжчий міжнародний злочин проти миру. Попри все, що сьогодні заявляє російська пропаганда, ми знаємо, як вони діятимуть у майбутньому. Вони просто зречуться своїх слів – як це вже було раніше", - наголосив очільник української місії при ОБСЄ.
Стаття 353 КК РФ передбачає, що планування, підготовка або розв'язання агресивної війни караються позбавленням волі на строк від 7 до 15 років, а ведення агресивної війни карається позбавленням волі на строк від 10 до 20 років.
У своєму виступі Вітренко також підкреслив, що останні дії Росії засвідчують, що вона виступає за продовження своєї агресивної війни проти України, відкидаючи мирні пропозиції.
"Лише посилена трансатлантична єдність, нові санкції, дієве обмеження енергетичних доходів Росії, а також зміцнення військової підтримки України, зокрема створення щита протиповітряної оборони, можуть справді вплинути на розрахунки Кремля. Це дозволить забезпечити, щоб Росія взяла участь у мирних переговорах добросовісно, а основоположні принципи міжнародного права, включно з положеннями Гельсінського заключного акту – суверенітет, територіальна цілісність, недоторканність кордонів і повага до прав людини – були захищені", - заявив він.
Як повідомляв Укрінформ, 15 липня Верховна Рада ухвалила закон про ратифікацію Угоди між Україною і Радою Європи про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.
Законом ратифіковано Угоду між Україною та Радою Європи про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, що була підписана 25 червня 2025 року в Страсбурзі, Французька Республіка.
Заплановано, що трибунал стане незалежною міжнародною інституцією в межах Ради Європи. У його статуті немає згадок про персональні імунітети - отже, до відповідальності зможуть бути притягнуті найвищі посадовці РФ, включно із главою Кремля Путіним.
Фото: МЗС України

