/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F5b29d6d08b0c3b1f69c7221801faae3f.png)
Microsoft створить цифрову копію собору Паризької Богоматері
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Euronews Culture із посиланням на заяву Сміта у блозі Microsoft.
Цифрова копія собору Нотр-Дам де Парі створюється спільно з Інститутом спадщини Міністерства культури Франції та стартапом Iconem.
Для створення «цифрового двійника» собору використовують передові технології візуалізації зі штучним інтелектом (ШІ).
За словами Сміта, мета проєкту полягає в тому, щоб «назавжди зберегти у цифровій формі кожну деталь собору Паризької Богоматері, гарантуючи, що його структура, історія та символіка будуть захищені та доступні для майбутніх поколінь».
Він додав, що цифрова модель пам’ятки буде подарована Франції і «може бути використана фахівцями зі збереження культурної спадщини та виставлена у майбутньому музеї Норт-Дам де Парі».
У рамках проєкту також будуть оцифровані історичні оперні декорації та мільйони артефактів з провідних французьких культурних установ. Мета проєкту Microsoft – зробити колекції доступними для якомога більшої кількості людей за допомогою інтерактивного досвіду на своїй платформі.
Точний бюджет і дата завершення проєкту ще не відомі, однак Сміт повідомив французьким медіа, що проєкт триватиме щонайменше рік і, ймовірно, коштуватиме кілька мільйонів доларів.
Зазначається, що цей проєкт є продовженням партнерства із Ватиканом щодо оцифрування базиліки Святого Петра.
У понеділок Microsoft також оголосила, що розширить свої інноваційні центри у Страсбурзі, аби стимулювати розвиток європейських мов у моделях ШІ, особливо недостатньо представлених європейських мов, щоб зробити технологію більш інклюзивною.
Наразі Windows від Microsoft налічує 90 мов, зокрема 24 офіційні європейські мови, а також бакську, каталонську, галісійську та люксембурзьку мови.
Як повідомляв Укрінформ, 7 грудня 2024 року в столиці Франції через п’ять з половиною років після пожежі відкрили відреставрований собор Паризької Богоматері.
У почесній церемонії взяли участь лідери 40 держав, зокрема Володимир Зеленський та обраний президент США Дональд Трамп, а також кілька коронованих осіб.
Станом на середину січня відреставрований після пожежі собор Нотр-Дам де Парі, який знову відкрився для широкої публіки всередині грудня, відвідало вже понад 800 000 людей.
Фото: Iconem
