Мораторій із винятком. Президент розповів, яка сфера бізнесу залишиться під особливим контролем
Мораторій із винятком. Президент розповів, яка сфера бізнесу залишиться під особливим контролем

Мораторій із винятком. Президент розповів, яка сфера бізнесу залишиться під особливим контролем

Рада національної безпеки і оборони України запроваджує заборону на перевірки і будь-яке втручання правоохоронних органів у діяльність бізнесу. Однак одна сфера все перевірятиметься, мова про підакцизні товари. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на вечірнє звернення президента.

За словами Зеленського, сфера підакцизних товарів – алкогольних, тютюнових – є дуже ризиковою «тіньовою» галуззю. «Щоб там не було нових «сірих» схем», – каже він.

Глава України наголосив, що вже є чіткий перелік законодавчих змін, конкретних заходів на рівні уряду, щоб протягом дії мораторію змінити позитивно умови для бізнесу в нашій країні і щоб поставити під реальний контроль діяльність кожного елемента державних структур.

«Генеральний прокурор України Руслан Кравченко запропонував абсолютно прозору і абсолютно зрозумілу систему, як забезпечити справжню чистоту в роботі правоохоронців в економічних справах і як прибрати можливості для корупційних проявів. Розраховую, що відповідні зміни до Кримінального процесуального кодексу, до інших законів будуть ухвалені максимально оперативно», – зазначив український лідер.

Звернення президента України Володимира Зеленського pic.twitter.com/312AzOttVA

— ГЛАВКОМ (@GLAVCOM_UA) July 21, 2025

Водночас, як зазначив президент, прем’єр-міністерка Юлія Свириденко та інші урядовці мають гарантувати виконання програм підтримки українського виробництва, українських робочих місць, інвестицій в  державу. «Це все дає нам змогу забезпечувати армію та стійкість нашої країни. Пам’ятаємо, що саме український бізнес, саме українські підприємства забезпечують нормальне життя для наших людей і можливість працювати за будь-яких умов. Бізнес потребує передбачуваності, і це буде», – підсумував Зеленський.

До слова, втрати державного бюджету від тіньового ринку електроніки щороку становлять близько 20 млрд грн. Половина з них через нелегальне ввезення продукції Apple.

Джерело матеріала
loader
loader