Підсумки 22.07: Скандальний закон і протестиСюжет
Підсумки 22.07: Скандальний закон і протестиСюжет

Підсумки 22.07: Скандальний закон і протестиСюжет


Верховна Рада позбавила незалежності НАБУ і САП; В Україні вперше з часів повномасштабної війни відбулися акції протесту. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Верховна Рада проголосувала у другому читанні за законопроєкт №12414 який обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, і робить їх залежними від рішень генерального прокурора. Низка депутатів перед голосуванням намагалися заблокувати трибуну, пояснюючи, що це – “єдиний варіант, як це можна хоч теоретично зупинити” прийняття законопроєкту. У НАБУ та САП заявили, що законопроєкт зруйнує антикорупційну інфраструктуру, яка була вибудувана з 2015 року. Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук відразу ж підписав законопроєкт, та направив його на підпис президенту. “Такої швидкості не було всі шість років”, – прокоментував темпи підписанння законопроєкту нардеп Ярослав Железняк. Вночі на картці законопроєкту з’явилася інформація, що він був підписаний президентом.

У Києві та низці міст вперше з часів повномасштабної війни відбулися акції протесту проти позбавлення НАБУ та САП незалежності. Зокрема у столиці понад тисячу людей зібралися неподалік Офісу президента, на площі Івана Франка. Вони вимагали від президента накласти вето на закон. Аналогічні мітинги відбулися у Львові, Дніпрі, Одесі, а також інших містах. Переважна більшість на усіх мітингах була молодь.

Під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage-2000 сталася відмова авіаційної техніки, пілот катапультувався. Пошуково-рятувальна команда знайшла льотчика, стан стабільний. На землі – без постраждалих.

Єврокомісія висловила серйозну стурбованість рішенням Верховної Ради обмежити незалежність НАБУ та САП. Про це повідомила єврокомісар з питань розширення Марта Кос. Ліквідація ключових гарантій незалежності НАБУ – це серйозний крок назад. Незалежні органи, такі як НАБУ та САП, є важливими для шляху України до ЄС. Верховенство права залишається в самому центрі переговорів про вступ до ЄС”, – зазначила вона.

Також Європейський Союз висловив занепокоєння через останні кроки України щодо антикорупційних інституцій, які є ключовими для реформ та євроінтеграції країни. Про це у Брюсселі заявив представник Європейської комісії Гійом Мерсьє. “Ці інституції мають вирішальне значення для порядку денного реформ України та повинні функціонувати незалежно для боротьби з корупцією та підтримки довіри громадськості”, – зазначив Мерсьє. Він додав, що ЄС надає Україні значну фінансову допомогу “за умови прогресу в прозорості, судовій реформі та демократичному управлінні”. Перед цим посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова закликала Київ зберегти досягнення реформ.

У віці 76 років помер відомий британський рок-музикант Оззі Осборн. Він помер лише за кілька тижнів після возз’єднання зі своїми колегами по групі Black Sabbath та проведення великого прощального концерту для фанатів. Як відомо, Осборн був піонером хеві-металу у складі Black Sabbath, перш ніж досягти величезного успіху самостійно. 

В ніч на вівторок Росія вчергове масовано атакувала газову інфраструктуру Нафтогазу. Десятки дронів влучили по об’єктах групи Нафтогаз. Є руйнування. Триває ліквідація наслідків атаки. 

Наступного року Україна потребуватиме щонайменше $120 млрд на оборону. Про це повідомив міністр оборони Денис Шмигаль. “Працюємо з іншими країнами, щоб залучити половину цієї суми за підтримки союзників”, – сказпв Шмигаль. За його словами, 50% зброї має закуповуватися в Україні. “Пропонуємо союзникам створювати спільні підприємства, передавати ліцензії й відкривати виробництва у країнах-партнерах. Під час війни така продукція буде спрямована на потреби Сил оборони України, а в перспективі – посилить і наших партнерів”, – зазначив міністр.

В Україні з початку року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року захворюваність на кір в Україні зросла більш ніж в 11 разів. Динаміка поширення кору в Україні є “стрімкою”, втім, “контрольованою та очікуваною”. За прогнозами, зростання захворюваності посилиться восени. Вакцинація проти кору є найефективнішим засобом профілактики цього захворювання, тому вона є обов’язковою для дітей. Кір не є “легкою” хворобою, а специфічного лікування від нього немає.

МЗС Росії у відповідь на 18-й пакет санкцій ЄС оголосило про розширення переліку людей, яким заборонений в’їзд до РФ. Йдеться про співробітників силових відомств, державних та комерційних організацій, громадян країн-членів Євросоюзу та низки інших західних держав,”відповідальних за надання військової допомоги Києву. Крім того, йдеться про представників євроструктур, державних органів країн ЄС та інших європейських держав, які займаються створенням трибуналу щодо керівництва Росії та виступають за конфіскацію російських активів та тих, хто “намагається нашкодити відносинам Росії з іншими державами”.

 



Теги за темою
смерть Протест Законопроект Нафтогаз
Джерело матеріала
loader
loader