"Фантомний" газ у рахунках: українцям "малюють" завищені обсяги – як уникнути переплат
"Фантомний" газ у рахунках: українцям "малюють" завищені обсяги – як уникнути переплат

"Фантомний" газ у рахунках: українцям "малюють" завищені обсяги – як уникнути переплат

Деякі українці влітку отримують платіжки з шокуючими обсягами використаного природного газу. Мова йде про тисячі кубів, хоча фактичне споживання в цей період мінімальне. Як з’ясувалося, причина таких аномальних нарахувань може критися не у вашому лічильнику, а у процедурі розрахунку в разі ненадання показників вчасно.

Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" пояснила, чому іноді суми у платіжках не мають нічого спільного з реальним споживанням. Усе через те, що, згідно з Кодексом газорозподільних систем, якщо споживач не передав показники лічильника до 5 числа місяця включно, обсяг газу розраховується за плановими нормами.

Платіжки за газ. Фото: скрін youtube

У соцмережі з’явилося обурене звернення мешканця приватного будинку. Він повідомив, що замість фактичного споживання в 10 м³ у червні, йому було нараховано 2606 м³. Будинок при цьому має площу трохи більше 60 кв.м, і в літній період взагалі не опалюється. За словами чоловіка, жодної заборгованості чи порушення з його боку не було, а показники він передавав справно. Але, ймовірно, один місяць пропуску передання даних спричинив катастрофічну "перерахункову" суму.

"Нафтогаз України" підкреслює, що він лише постачальник газу, який формує рахунки на підставі обсягів, які надає місцевий оператор газорозподільних мереж. Саме оператори відповідають за облік та розрахунок об’ємів.

Споживання газу. Фото: скрін youtube

Тож у разі отримання некоректної платіжки з надмірно завищеними обсягами, фахівці радять звертатися безпосередньо до свого ГРМ — саме там мають пояснити, на підставі чого зроблене нарахування і чи є можливість його перегляду.

Для уникнення подібних ситуацій споживачам радять щомісяця передавати показники лічильника до 5 числа. Інакше може виникнути ситуація, коли навіть у літню пору вам доведеться сплачувати за газ, якого ви не використовували.

Нагадаємо,обов'язок чи каприз комунальників? Чи потрібно повіряти лічильники під час воєнного стану

Як повідомляв портал Знай.ua, українці платитимуть більше за електроенергію: у кого і на скільки виростуть платіжки

Також,привілей для окремих пенсіонерів: хто може не платити за газ, світло та інші послуги

Джерело матеріала
loader
loader