/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F704e7aedb05bc9c8009bc47b2ab71d56.png)
Як зрозуміти, що у дитини тривожність або ОКР та як їй допомогти
Дитина боїться зробити помилку, миє руки по кілька разів і лякається гучних звуків? Це не каприз, а можлива ознака тривожності або ОКР.
Ці стани потребують уваги, а не покарань чи знецінення. Дитяча неврологиня Ольга Топоркова пояснює, що ОКР проявляється нав’язливими думками та діями, які дитина повторює, щоб заспокоїтись. Наприклад, без певного ритуалу вона не вийде з дому або десятки разів перевіряє замки, повідомляє Ольга Топоркова.
Симптоми тривожності - сильне хвилювання через оцінки, порушення сну, підвищена втома, сенсорна чутливість, емоційна нестабільність. Якщо це триває понад 2–4 тижні та заважає навчанню чи спілкуванню, варто звернутися до фахівця. У деяких випадках знадобиться підтримка психолога чи навіть ліки.
Причини цих станів різні - біохімічні порушення, спадковість, стреси (зміни в родині, булінг, війна), гіперопіка або надмірний тиск.
"Ці стани не виникають на рівному місці. Не шукайте винних, шукайте допомогу" - Лікарка зауважує.
Що можете зробити ви? Спокійно поговоріть з дитиною, не знецінюйте її страхів, обмежте потік новин, допоможіть освоїти дихальні техніки чи ведення щоденника. Але головне - не соромтеся звертатися до спеціалістів. Чим раніше виявити проблему, тим легше її подолати.
Обсесивно-компульсивний розлад не робить дитину дивною. Вчасна підтримка допомагає повернути їй спокійне й щасливе дитинство. Якщо щось турбує - краще перестрахуватись, ніж згаяти час.
Раніше ми повідомляли, залишите тригери на все життя: дієтолог розвінчала три популярні міфи про дитяче харчування.
Документи, дозвіл та ліки: як безпечно перетнути кордон з дітьми влітку - детальніше на Знай.ua.

