Ходьба в обсязі 7000 кроків на день може забезпечити ті самі позитивні ефекти для здоров’я, що й широко рекомендовані 10 000 кроків. Такий висновок зробили вчені у масштабному огляді 57 досліджень, проведених у понад 10 країнах світу з 2014 по 2025 рік, повідомляє MedicalXpress.
Дослідження під керівництвом професорки Мелоді Дін зі Школи громадського здоров’я Університету Сіднея опубліковане в The Lancet Public Health. Його автори проаналізували вплив кількості кроків на ризики смерті від серцево-судинних захворювань та раку, а також на ймовірність розвитку діабету 2 типу, деменції, депресії та інших хронічних станів.
Професорка Дін зазначила: “Прагнення до 7000 кроків – це реалістична мета, заснована на наших висновках, які оцінювали стан здоров’я в низці сфер, що раніше не розглядалися”. За її словами, користь для здоров’я спостерігалась навіть у випадках, коли люди підвищували свою щоденну активність з 2000 до 4000 кроків.
“Ми знаємо, що кількість кроків, які ми робимо щодня, пов’язана з тривалістю життя, але тепер у нас також є докази того, що ходьба щонайменше 7000 кроків на день може значно покращити вісім основних показників здоров’я, включаючи зниження ризику серцево-судинних захворювань, деменції та депресивних симптомів”, – додає професорка.
У ході аналізу використовувалися дані людей, які носили фітнес-трекери, акселерометри та крокоміри. Учасники досліджень щодня фіксували кількість пройдених кроків, після чого науковці оцінювали стан їхнього здоров’я залежно від рівня активності.
Основні результати дослідження:
- 7000 кроків на день знижували ризик смерті на 47% у порівнянні з 2000 кроками, що майже еквівалентно ефекту від 10 000 кроків;
- ризик деменції знижувався на 38% при 7000 кроках, а додаткові 3000 кроків давали лише 7% додаткової вигоди;
- ризик діабету 2 типу знижувався на 22% при 10 000 кроках і до 27% при 12 000;
- Значне покращення загального стану здоров’я спостерігалося вже при підвищенні щоденної кількості кроків з 2000 до 5000-7000.
Докторка Кетрін Оуен, співавторка дослідження, зазначає, що “для людей, які вже ведуть активний спосіб життя, 10 000 кроків на день – це чудово. Але понад 7000 кроків додаткові переваги для більшості показників здоров’я, які ми розглядали, були скромними”.
Учені співпрацюють з урядом Австралії, щоб оновити національні рекомендації щодо фізичної активності з урахуванням нових висновків. Науковці наголошують, що акцент має зміщуватись із досягнення абсолютних норм на поступове підвищення індивідуальної активності.
“Наше дослідження допомагає змістити фокус з досконалості на прогрес. Навіть невелике збільшення щоденної активності може призвести до значного покращення здоров’я”, – підсумувала професорка Дін.
Нещодавно повідомлялося, що 100 бджолиних укусів вже становлять небезпеку для здоров’я й потребують негайної медичної допомоги, а 1000–1200 — є критичними для життя. Отрута містить понад 40 компонентів, специфічного антидоту не існує, тож при отруєнні застосовують лише симптоматичну терапію та, у тяжких випадках, гемодіаліз.