В Україні вперше виявили повністю китайський безпілотник, - The Telegraph
В Україні вперше виявили повністю китайський безпілотник, - The Telegraph

В Україні вперше виявили повністю китайський безпілотник, - The Telegraph

Новий російський дрон-приманка, який використовується для обману української протиповітряної оборони, повністю складається з китайських деталей. Про це пише The Telegraph.

Таке відкриття, яке зробила українська розвідка, є першим випадком, коли РФ застосувала зброю, виготовлену лише з китайських компонентів. Це ще раз доводить співпрацю між Пекіном та Москвою, попри те, що лідер КНР Сі Цзіньпін запевняє, що його країна не постачає летальну зброю жодній зі сторін війни в Україні.

"Хоча китайські технології використовуються і в інших російських озброєннях, вони завжди поєднувалися з компонентами інших країн", - додали у виданні.

Також в українській розвідці заявили, що вдалося вилучити два нових безпілотники та розібрати їх. Йдеться про дрон CBTS.611000, який зазвичай використовується для розвідки та як приманка, проте він також може нести боєголовку вагою до 15 кг. 

"Майже половина компонентів одного з дронів була виготовлена компанією CUAV Technology, що базується в провінції Гуандун і рекламує себе як "постачальник відкритих рішень для дронів". Ці деталі включали контролер польоту з автопілотом, навігаційні модулі та антени, датчик швидкості польоту та трубку Піто. У 2022 році компанія оголосила, що введе обмеження на експорт своєї продукції до Росії та України, щоб запобігти її використанню у військових цілях. Однак нещодавно виявлені дрони - це не перший випадок, коли продукція CUAV Technology була знайдена в Росії", - нагадали у The Telegraph.

Крім того, за даними української розвідки, китайські дрони містили двигун та електронний модуль запалювання від Mile Haoxiang Technology, камеру від першої особи від Foxeer Technology та китайську копію австралійського модуля передачі даних RFD900X від RFDesign, який може передавати дані на відстань до 40 км.

"Ця система дозволяє створити канал передачі даних від БпЛА до наземної станції або між БпЛА, тим самим підвищуючи його розвідувальні можливості", - додали в українській розвідці.

Джерело матеріала
loader
loader