/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F5e2ee2b39521e966ea65e41f091e357f.jpg)
Президент прокоментував новий законопроєкт щодо НАБУ і САП: Важливе рішення для єдності
Про це глава держави повідомив під час спілкування з журналістами 24 липня, передає кореспондент Укрінформу.
На запитання, чим була продиктована необхідність вносити до Верховної Ради новий законопроєкт про НАБУ і САП, Зеленський відповів: «Ми всі повинні чути людей. Я думаю, що це найголовніше. Тому що головний виклик – це війна. І найголовніше в цій війні – це єдність нашої держави. І дуже важливо не втратити єдність. Чути людей, мати діалог тощо».
Водночас він зазначив, що в країні мають бути дійсно незалежні антикорупційні органи.
«Але при цьому вони мають відповідати запиту суспільства на справедливість. Мають діяти ефективно і контролювати, що відбувається в самій структурі. Якщо через деякі зміни, які були визначені законодавцями, є ризик втратити незалежність антикорупційних органів, то треба цих ризиків позбутися», - сказав Президент.
Він запевнив, що антикорупційні органи, у разі ухвалення нового законопроєкту, не будуть підпорядковуватися генеральному прокурору.
Президент також наголосив, що запропонований ним документ містить нові норми, які захищають антикорупційні органи від впливу Росії.
«Є нові норми в цьому законопроєкті, які про захист від впливу Російської Федерації, передусім через кейси, які відбулися з деякими представниками НАБУ. Мова, зокрема, про детектор брехні для всіх співробітників антикорупційних органів, правоохоронних органів - це і Нацполіція, і ДБР, - які мають родичів з Росії або в Росії. Є пропозиція, що раз на два роки вони будуть проходити детектор. Всі правоохоронці і всі антикорупціонери повинні бути в рівних умовах», - зауважив Зеленський.
Він акцентував, що «найважливіше зараз – це те, що є законопроєкт, він зареєстрований».
«Я думаю, що за нього проголосують. Я хочу, щоб це відбулося», - наголосив Президент.
Як повідомляв Укрінформ, 24 липня Президент Володимир Зеленський вніс до ВР законопроєкт із нормами про незалежність САП і НАБУ.
У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що редакція Кримінального процесуального кодексу України, яка була ухвалена парламентом 22 липня, містить потенційні ризики для ефективного функціонування антикорупційної інфраструктури в Україні, зокрема щодо незалежності Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Законопроєкт має на меті гарантувати зміцнення інституційної незалежності НАБУ та САП, а також забезпечити надійний захист їхньої діяльності від впливів та втручання держави-агресора.
Фото: ОП

