Україна отримає десятки тисяч систем зі штучним інтелектом для дронів
Україна отримає десятки тисяч систем зі штучним інтелектом для дронів

Україна отримає десятки тисяч систем зі штучним інтелектом для дронів

Американсько-німецька компанія Auterion відправить Україні 33 тис. своїх ударних систем зі штучним інтелектом для безпілотників до кінця року. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на головного виконавчого директора Auterion Лоренц Маєр у коментарі Financial Times.

Україна використовує програмне забезпечення Auterion у безпілотниках, але нова угода «вдесятеро масштабніша». Ударні системи Auterion складаються з мініатюрних комп’ютерів Skynode, які працюють на програмному забезпеченні компанії та включають камеру і радіо. Вони можуть перетворити дрони з ручним керуванням на «системи зброї на базі штучного інтелекту», які не вдасться заглушити. До того ж вони можуть відстежувати рухому ціль на відстані до одного кілометра.

Auterion отримала від Пентагону контракт на поставки систем вартістю приблизно $50 млн. «У них [в України] чудово розвинена дронова індустрія. Ми хочемо додати те, чого в них поки немає, – технології, орієнтовані на програмно-керовану війну», – каже виконавчий директор Auterion.

Як повідомлялося, українські фахівці розробили дрони-перехоплювачі, аби захистити енергосистему від російських ударів. За словами українського лідера, особливо важливою ціллю для ворога залишається енергетика. Як тільки немає профіциту енергетики в Україні збільшується кількість ударів дронами та ракетами по енергетичній інфраструктурі.

До слова, данська компанія Terma, що є одним з провідних європейських постачальників винищувачів п'ятого покоління F-35, розпочинає партнерство з українською компанією Odd Systems для розробки доступної системи протиповітряної оборони, призначеної для перехоплення ворожих безпілотників.

Раніше Головне управління розвідки Міністерства оборони України у розділі «Компоненти у зброї» порталу «War&Sanctions» опублікувало детальний аналіз складових нового безпілотного літального апарату, який Росія використовує як розвідник та фальш-ціль. Цей апарат застосовується для виявлення позицій української протиповітряної оборони та її перевантаження. За окремими даними, він також може нести бойову частину вагою до 15 кг.

Джерело матеріала
loader
loader