Виробництво дронів в Україні за європейські кошти є найбільш доцільним - німецький політик
Виробництво дронів в Україні за європейські кошти є найбільш доцільним - німецький політик

Виробництво дронів в Україні за європейські кошти є найбільш доцільним - німецький політик

Європейські країни мають бути зацікавлені в інвестуванні у виробництво дронів в Україні з огляду на економічну доцільність і з погляду перспектив її членства в НАТО.

Таку думку висловив у коментарі Укрінформу депутат Бундестагу, колишній офіцер Бундесверу Родеріх Кізеветтер.

«Оскільки жодна з європейських країн не має такого технологічного розвитку та ноу-хау, як українці, в наших інтересах підтримувати виробництво та розробки в Україні, щоб потім, за потреби, ми могли використовувати українські ноу-хау та виробничі потужності», - зазначив представник Християнсько-демократичного союзу.

За його словами, це можна зробити шляхом прямих інвестицій або започаткування спільних підприємств.

Кізеветтер переконаний, що «також слід негайно передати Україні заморожені російські активи» з метою фінансування виробництва дронів і інших озброєнь.

Депутат Бундестагу вбачає «дуже хороші» перспективи для посилення співпраці з Україною в контексті виробництва дронів. Він вважає так звану данську модель розумною та ефективною. При цьому політик переконаний, що виробництво має відбуватися в Україні, оскільки в Німеччині воно «значно дорожче, менш ефективне та трудомісткіше, а також більш уразливе до саботажу».

«Розробка безпілотних систем відбувається настільки швидко, що найбільш доцільно включати адаптації та знання безпосередньо з передової в розробку. Тільки Україна має такі можливості. Крім того, виробництво в Україні значно дешевше та ефективніше, одночасно підтримує місцеву економіку», - зауважив Кізеветтер.

Окрім того, на його думку, зі стратегічного погляду для України розумно мати «додану вартість», пов'язану з безпекою. Це важливо для інтеграції в ЄС та НАТО і надасть додаткову перевагу, що може переконати держави, які ще не визначилися в питанні членства України в Альянсі.

Колишній офіцер Бундесверу також зазначив, що дрони є важливим компонентом війни; в певних аспектах вони мають вирішальне значення. Адже, з одного боку, недорогі дрони FPV можуть знищувати танки та артилерію, і є зони на передовій, де війна ведеться майже виключно за допомогою дронів; з іншого боку, далекобійні дрони також можуть уражати логістику глибоко на території противника, що дуже важливо для України з огляду на брак далекобійних високоточних ракет та артилерії.

У цьому контексті Кізеветтер підкреслив, що «для Німеччини було б логічно нарешті збільшити власне виробництво крилатих ракет Taurus, оскільки вони були б важливими як для України, так і для німецької оборони».

Водночас він підкреслив, що у війні вирішальним є поєднання людських ресурсів, технологічного розвитку, ефективності, а також поєднання та інтеграція різних розвідувальних та збройних систем.

Як повідомлялось, 31 липня Президент Володимир Зеленський підписав закон №4561-ІХ «Про Державний бюджет України на 2025 рік», який передбачає збільшення видатків на сектор оборони на 412,3 млрд грн. Згідно з документом, із загальної суми в 412,3 млрд грн 115 млрд грн спрямовуються на грошове забезпечення військовослужбовців усіх Сил оборони, 216 млрд грн - на закупівлю та виробництво озброєння, військової техніки і дронів.

Під час візиту в Київ міністра оборони ФРН Бориса Пісторіуса Зеленський заявив, що Україна розвиватиме спільне виробництво зброї з Німеччиною.

Фото Укрінформу можна купити тут

Теги за темою
Україна Німеччина Виробництво
Джерело матеріала
loader
loader