Німецький політолог, кандидат історичних та політичних наук, аналітик Стокгольмського центру східноєвропейських досліджень Андреас Умланд сумнівається, що якщо саміт президента України Володимира Зеленського та російського диктатора Владіміра Путіна таки відбудеться, то після нього в контексті російсько-української війни будуть позитивні зміни. Під час ефіру на каналі "Київ 24" він наголосив, що вчорашні перемовини у Вашингтоні можна назвати успіхом хоча б тому, що нашу країну ніхто не схиляв до поступок, зокрема й територіальних.
"Тут в мене інше питання: а що буде, якщо зустріч таки відбудеться, а Путін та Зеленський не домовляться? Як тоді Захід буде діяти?", — сказав він. За словами спікера, те, що учора у Білому домі були і європейські лідери, може свідчити про наявність плану щодо скоординованих дій у такому випадку.
Сам експерт зі скептицизмом ставиться до того, що така зустріч може до чогось провести. І насамперед тому, що немає додаткових санкцій та великих успіхів ЗСУ на фронті. Для чого тоді Путіну йти на компроміс?
"Є надія, що буде скоординована допомога для України. Є ризик, хоч і невисокий, що Трамп придумає, що Зеленський винен, що не відбулося домовленостей. Але все ж є сподівання, що в разі нерезультативних перемовин буде більше допомоги військової, фінансової для України й санкції проти Росії", — наголосив Умланд.
Він впевнений, що Путін не хоче завершувати війну, але може піти, наприклад, на повітряне перемир'я. Причиною цього є те, що українські дрони дуже дошкуляють РФ.
Наразі немає інформації про те, де і коли відбудеться зустріч Зеленського та Путіна (хоча для неї виділили двотижневий дедлайн — до кінця серпня). Серед варіантів поки що — Женева, Будапешт, Мінськ, Рим. Якщо двосторонні перемовини таки будуть, після них можна чекати на "саміт трьох" — за участі президента США Дональда Трампа.