Зарплати військових можуть фінансувати міжнародні партнери, – Марченко
Зарплати військових можуть фінансувати міжнародні партнери, – Марченко

Зарплати військових можуть фінансувати міжнародні партнери, – Марченко

Що очікувати щодо зарплат військовим?

Про це розповів міністр фінансів України Сергій Марченко, передає 24 Канал з посиланням на час питань до уряду у Верховній Раді.

Зокрема народний депутат від партії "Слуги народу" запитав, чи ведуться переговори з міжнародними партнерами щодо прямого фінансування зарплат українських військових. На це питання Марченко відповів позитивно.

Ми переконуємо партнерів спрямовувати ресурси не лише на громадянські потреби, а й сектор безпеки та оборони,
– зазначив міністр.

Сергій Марченко додав, що це один із пріоритетів, які Володимир Зеленський поставив перед урядом є знайти джерела покриття оборонних витрат України у середньостроковій перспективі. Зокрема Міністерство оборони вже підготувало попередні розрахунки:

  1. визначено кількість військовослужбовців, необхідних після завершення активної фази війни;
  2. узгоджені обсяги фінансування за категоріями.

Ці всі дані стануть основою для спільних дій уряду та міжнародних партнерів.

Є готовність та розуміння, що це питання буде вирішено. Сподіваюся, скоро зможемо говорити про конкретні домовленості,
– сказав Сергій Марченко.

Важливо! Він додав, що залучення таких коштів може стати частиною пакета гарантій безпеки України.

Яким буде фінансування оборони у 2026 році?

Безпеки та оборона все ще залишаються пріоритетом бюджету, про що повідомила Юлія Свириденко. Усі власні надходження і запозичення уряд спрямовує на Сили Оборони:

  1. грошове забезпечення військових та підтримку їхніх родин;
  2. посилення ППО;
  3. розробку та виготовлення власної зброї, зокрема дронів.

Зараз вся Україна має бути у Війську або для Війська. Це відображає і державний бюджет 2026,
– написала Свириденко.

Зверніть увагу! Щонайменше 44,3 мільярда гривень буде витрачено на українські боєприпаси, ракети, протиракетну оборону, авіаційну та бронетанкову техніку.

Як фінансуватимуть Міноборони у наступному році?

  • Фінансування Міністерства оборони у 2026 роцірамках бюджету зросте до 1,924 трильйона гривень. Тобто мова йде про приріст на 11,4 мільярда гривень або 0,6%, якщо порівнювати з 2025 роком.

  • У 2025 році його фінансування становило 1,912 трильйона гривень.

  • Водночас найбільше у грошовому вимірі зростають видатки не Міністерства оборони. Лідером у цьому списку є Міністерство соціальної політики, сім’ї та єдності.

Теги за темою
Гроші Економіка Зарплата
Джерело матеріала
loader
loader