/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F3e2032c14931c1606aca3bc7f6aab961.jpg)
Ляшко: Для чекапу 40+ існуватиме певний перелік лікарень
Про це міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко розповів у телеефірі, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«… Людина обирає для себе зручну лікарню, у якій зможе зробити цей чекап, зручний час. Перелік лікарень буде, бо лікарня має відповідати тим вимогам і зробити ті інструментальні лабораторні дослідження, які визначає держава», - заявив він.
За його словами, йдеться і про державні, і про комунальні, і про комерційні медустанови, які долучаться до цього процесу.
Ляшко пояснив, що у МОЗ хочуть, щоб змога пройти цей чекап у людей була і у вихідні дні.
«(Людина зможе обрати, де їй – ред.) найближче, найзручніше, найкомфортніше і в ті часові слоти, які їй зручні. Ми визначаємо суму, це базовий перелік, і за цю суму ви (медичні установи – ред.) маєте базовий перелік (послуг – ред.) надати. Якщо хтось хоче якісь додаткові послуги понад базовим переліком, це тоді можна додатково замовляти», - поінформував міністр.
Глава МОЗ повідомив, що ця сума вже узгоджена з ринком і комунальних закладів, і приватних закладів. «Вона нормально працююча і сервіс-орієнтована - для того, щоб було зручно кожній людині цю послугу отримати», - зазначив він.
Ляшко сказав, що для людини, яка плануватиме пройти ці медобстеження, генеруватиметься картка, на яку приходитимуть кошти для цього.
«Зараз це ще триває дискусія, на який період часу будуть даватися кошти, для того, щоб людина могла ними скористатися», - зазначив міністр.
Відповідаючи на питання, чому для цієї програми було обрано саме вікову групу 40+, глава МОЗ заявив, що вони подивилися європейську практику, низку наукових досліджень і вибрали відповідні медичні інтервенції та відповідний вік, коли проведення скринінгових досліджень дасть якомога кращий результат.
«Ми стартуємо з доказової бази, а далі будемо за результатами того, що ми виявляємо, або на які вузькопрофільних спеціалістів перенаправляємо, дивитися, чи є потреба розширяти (цю програму - ред.), чи немає», - сказав Ляшко.
Як повідомляв Укрінформ, у МОЗ хочуть з 1 січня 2026 року запустити таку програму для людей старше 40 років будь-якого віку по трьох напрямкахзахворювань: серцево-судинні захворювання, діабет і ментальні хвороби.

