ППО з дронів: Україна шукає нові способи боротьби з російськими ракетами та авіабомбами
ППО з дронів: Україна шукає нові способи боротьби з російськими ракетами та авіабомбами

ППО з дронів: Україна шукає нові способи боротьби з російськими ракетами та авіабомбами

Пів сотні ракет “Кинджал” і майже 770 балістичних ракет випустила Росія по Україні з початку року. Про це заявив президент України Володимир Зеленський. За його словами, саме через такі атаки приділяється особлива увага системам Patriot (“Петріот”), щоб мати можливість захистити міста від обстрілів. Кремль потрібно позбавити засобів терору, вражаючи військово-промисловий комплекс і місця запуску ракет, які щодня атакують Україну. Які відповіді на удари ворога по енергетичній інфраструктурі готує Київ, розбирався телеканал FREEДОМ.

Посилення далекобійності української армії зможе зупинити російський терор. У цьому впевнений міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

“Ніхто у світі не хоче продовження цієї війни, крім Росії. Абсурдно, але саме ця країна головує в Раді безпеки ООН у жовтні 2025 року, хоча сама її присутність в РБ ООН є незаконною”, — зазначив він.

Росія нарощує атаки на українські міста керованими авіабомбами. 24 жовтня таке озброєння вперше було націлене на Одеську область. 25 жовтня реактивні авіабомби вперше атакували Кам’янське в Дніпропетровській області. Протистояти їм дуже складно, але вже скоро Україна отримає нове рішення для протидії російським коригованим авіаційним бомбам (КАБ). Йдеться про “мисливця” на боєприпаси такої модифікації. Його розробляють спільно з НАТО, повідомило Міністерство оборони України.

У Франції нещодавно було перевірено комплексне технічне рішення — радар, програмне забезпечення з використанням штучного інтелекту та дрон-перехоплювач. Випробування проводилися в поганих погодних умовах.

“Умовна “ворожа” ціль була ідентифікована, супроводжена та захоплена радаром, оснащеним передовою сенсорною системою. Після цього завдяки програмному продукту на основі штучного інтелекту дрон-перехоплювач за заздалегідь розрахованою траєкторією відпрацьовував ураження цілі”, — йдеться на сайті Міністерства оборони України.

П’ять тисяч нових ракет багатоцільового призначення для зміцнення української протиповітряної оборони пообіцяла Велика Британія. Лондон розширює програму виробництва такого виду озброєння, щоб передати його Україні. Про це заявив британський прем’єр-міністр Кір Стармер під час саміту “коаліції охочих”. Він також наголосив, що Велика Британія допоможе Україні пройти майбутню зиму.

“Майбутнє України — це майбутнє всіх нас. Те, що відбуватиметься в найближчі місяці — це ключовий час для безпеки не тільки України, для наших партнерів, союзників і Великої Британії, тому ми повинні тиснути на Путіна, щоб він сів за стіл переговорів”, — заявив Стармер.

Питання надання Україні ракет Tomahawk (“Томагавк”) все ще перебуває на розгляді в американського президента Дональда Трампа, повідомив генеральний секретар НАТО Марк Рютте. Він переконаний, що Україна має право завдавати ударів углиб Росії, щоб захистити себе. Рютте також наголосив, що РФ зазнає величезних втрат на полі бою. І зараз саме час посилити тиск на Москву.

“В Україні Путін отримує “маргінальні досягнення” за величезну ціну. Через божевільну війну диктатора гинуть сотні тисяч росіян. Водночас Україна зберігає хоробрість, а підтримка Заходу працює. Правда в тому, що у Путіна закінчуються гроші, ідеї та солдати. Президент Трамп дуже добре сказав, що вони повинні зупинитися там, де є зараз. Зараз саме той час, щоб посилити тиск на Росію, щоб ми могли отримати справедливий мир для України”,  акцентував він.

Франція найближчим часом готова передати Києву додаткові ракети Aster для зенітних батарей Samp-T і бойові літаки Mirage-2000, повідомив президент Франції Еммануель Макрон.

“Нам також необхідно продовжувати нарощувати нашу військову підтримку України: засоби протиповітряної оборони (ППО), засоби великої дальності, дрони та системи протидії безпілотникам”, — сказав Макрон.

Україна готова й сама захищати своє небо зброєю власного проєктування. Під час зустрічі з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером Володимир Зеленський продемонстрував український дрон-перехоплювач OCTOPUS, який будуть серійно виробляти в Британії з метою випуску тисяч одиниць на місяць для постачання в Україну. Новий безпілотник спроєктували українці за підтримки британських вчених і техніків. Він уже довів свою ефективність на полі бою, зазначили в уряді Великої Британії.

Джерело матеріала
loader
loader