/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fe91675f5b249803da2fcf1cd7bd2a7a9.png)
Для проходження зими не вистачає 8 млрд кубів газу: чи будуть перебої з опаленням
Наявних запасів газу не вистачає для стабільного проходження опалювального сезону. Втім, уряд робить необхідні кроки, щоб українці мали опалення у своїх домівках.
Для додаткового імпорту газу потрібно близько 2 мільярдів євро. Про це під час години запитань до уряду розповіла прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.
Фінансування покриватиметься як за рахунок внутрішніх резервів, так і завдяки зовнішній допомозі міжнародних партнерів.
Прем’єрка пояснила, що внутрішній резерв включає кошти з державного резервного фонду, а також фінансування банківського сектору та компанії "Нафтогаз". Зовнішня підтримка надходитиме у вигляді грантів та позик від Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку та інших організацій. Зокрема, Норвегія вже виділила 150 млн євро, а Німеччина пообіцяла 60 млн євро.
Народна депутатка Вікторія Сюмар звернула увагу, що наразі 8 млрд гривень, виділених Кабміном, дозволяють придбати лише 300-400 млн кубів газу. Вона уточнила, що з 13 млрд кубів, які зберігаються в українських сховищах, 5 млрд кубів є буферним газом і не використовується для опалення, а 6 млрд кубів внутрішнього видобутку перебувають під серйозною загрозою.
Сюмар наголосила, що для стабільного проходження опалювального сезону Україні потрібно закупити щонайменше 8 млрд кубів газу.
Раніше під час години запитань до уряду Свириденко відмовилася коментувати втрати внутрішнього видобутку в залі, зазначивши, що ця інформація наразі є конфіденційною.

