/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fe6ecb85d14b0e7a194969b674bab7a6c.jpg)
За світло можна платити копійки: хто має право на 75% знижку
В Україні діє спеціальна пільга, яка дозволяє окремим категоріям громадян суттєво зменшити витрати на електроенергію. Йдеться про 75% знижку, яка надається насамперед учасникам бойових дій.
Водночас ця пільга не нараховується автоматично – право на пільгу потрібно підтвердити та оформити через Пенсійний фонд України. Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів.
Хто може отримати 75% знижку на електроенергію
75% пільга на оплату електроенергії передбачена для учасників бойових дій. Подати документи можуть як самі УБД, так і їхні подружжя – за наявності довіреності.
Як оформити пільгу
Нарахування відбувається після підтвердження статусу та подання необхідних документів через Пенсійний фонд України.
Без оформлення у встановленому порядку знижка не застосовується.
Які комунальні послуги охоплює пільга
Пільга поширюється не лише на електроенергію. До пакета також входять:
- квартплата;
- оплата газу та централізованого опалення;
- витрати на придбання палива для опалення будинків, які не підключені до централізованої системи.
Знижка застосовується в межах соціальних норм споживання. Тобто максимальна економія розрахована на стандартні обсяги використання ресурсів, а за більших обсягів частина витрат може оплачуватися без пільги.
Додаткова підтримка для військових і ветеранів
Окремо в Україні діють виплати та надбавки, пов’язані з проходженням служби. Грошове забезпечення військовослужбовців формується з посадових окладів, доплат і надбавок, а також спеціальних виплат за виконання службових завдань.
Мінімальна базова зарплата у 2025–2026 роках коливається в діапазоні 20100–30280 грн залежно від звання, вислуги років і умов служби. Також для осіб, які беруть участь у бойових діях, вказується одноразова винагорода 100000 грн, а додаткові надбавки можуть нараховуватися за складні умови, підвищену небезпеку та окремі заслуги.
Також нагадаємо, чи можуть забрати квартиру за борги за комунальні послуги.

