/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F7b1b7e72d255153eaa8fcd5d5a18c218.jpg)
Соратника Навального, що радів "смерті" Капустіна і хотів тюрми Буданову, перевірять у Литві
У Литві можуть розглянути позбавлення посвідки на проживання російського "опозиціонера" Леоніда Волкова. Про це заявив головний радник Департаменту міграції Рокас Пукінкас, передає медіа Delfi.
Чиновник розповів, що його відомство звернулось до Департаменту державної безпеки стосовно Волкова, який мешкає у Литві. За совами Пукінкаса, після отримання відповіді від спецслужби може постати питання про скасування тимчасового статусу для росіянина.
Напередодні політична представниця Російського добровольчого корпусу (підрозділу росіян, які воюють на боці України) Анна Тірон опублікувала скриншоти переписки з Волковим від 29 грудня.
У листуванні той радів "смерті" командира РДК Дениса Капустіна (White Rex): "В кои-то веки действительно случилась денацификация. Сдох нацик, который самим своим существованием был подарком для кремлевской пропаганды. Который со своим клоунским "корпусом" решал мутные задачи гнусного деревенского политтехнолога Буданова".
Також Волков висловлював сподівання щодо загибелі соратників Капустіна, а також хотів ув'язнення ексглави Офісу президента Андрія Єрмака, співробітника ОП Михайла Подоляка та на той момент керівника Головного управління розвідки Буданова.
За два дні до цього листування РДК заявило про загибель Капустіна на фронті. Однак уже 1 січня у воєнній розвідці повідомили, що смерть військово було інсценовано, а $500 000, які РФ виділила на його "ліквідацію", пішли на допомогу захисникам.
Волков був соратником політика Олексія Навального, що загинув у російській в'язниці у лютому 2024 року. В Україні Навальний був "відомий" через скандальне висловлювання 2014 року про те, що окупований росіянами Крим не "бутерброд з ковбасою", щоб його "туди-сюди повертати".
- Російський добровольчий корпус воює у складі "Спецпідрозділу Тимура" ГУР. Бійці РДК, разом з іншими підрозділами, сформованими з росіян, брали участь у рейдах на територію Росії.
- Раніше Капустін був соратником російського неонациста Максима Марцинкевича, відомого під псевдонімом Тесак. Сам же командир РДК часто описував себе як націоналіста, який бореться за Росію, що належить етнічним росіянам. Водночас він відкидав характеристики себе як неонациста та прихильника переваги білої раси, вказувала Reuters.
