/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Ffe1b622ddcba37acec952de451b00c43.jpg)
"Наслідки можуть бути катастрофічні": Україна попередила партнерів про наміри Росії щодо АЕС
Про це він написав на своїй сторінці в мережі X, подробиці його слів передає 24 Канал.
Як Україна попередила партнерів про плани Росії щодо АЕС?
Очільник українського МЗС нагадав, що Кремль розглядає небезпечні удари по підстанціях, які безпосередньо забезпечують електроенергією українські атомні станції.
Андрій Сибіга акцентував, що такі дії можуть мати "потенційно катастрофічні наслідки".
Настав час, щоб світ, включаючи МАГАТЕ та провідні світові держави, які цінують ядерну безпеку, висловилися та винесли чіткі попередження Москві, змусивши її відмовитися від таких безрозсудних планів,
– зауважив він.
Варто нагадати більш детально, що за даними ГУР, Росія планує вдарити по ключових станціях, пов'язаних з АЕС, аби повністю від'єднати енергоблоки АЕС від об'єднаної енергосистеми України й занурити українців у цілковиту темряву й холод. Так, окупанти вже неодноразово проводили розвідку на відповідних об'єктах.
Про загрозу обстрілу об'єктів обслуговування АЕС говорив і Володимир Зеленський. Він зазначав, що Росія не робить жодних кроків до припинення війни.
Яка ситуація на українських АЕС?
Напередодні, 16 січня, Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) домоглося домовленості про тимчасове локальне припинення вогню в районі Запорізької АЕС. Це має дозволити провести необхідні відновлювальні роботи на останній резервній лінії електропередачі.
Водночас об'єкти, пов'язані з атомною енергетикою, працюють нестабільно через постійні обстріли. Так, 23 грудня 2025 року російські сили здійснили потужну атаку на українську енергетичну інфраструктуру. Через це Хмельницька та Рівненська атомні електростанціїбули змушені суттєво знизити виробництво електроенергії.
Тоді внаслідок удару практично повністю втратили електропостачання Рівненська, Тернопільська та Хмельницька області. Серйозні перебої також фіксували у Вінницькій, Чернігівській, Житомирській, Донецькій, Дніпропетровській та Харківській областях.

