Геннадій Гуфман
  • Дата народження
    28 серпня 1970
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Геннадій Гуфман
2412

Геннадій Гуфман

Гуфман Геннадій Леонідович: ексдепутат міськради Дніпра, відомий земельними схемами

Геннадій Гуфман - Фото 1

Гуфман Геннадій Леонідович — "прославився" аферою з виведенням з комунальної власності майже сотні об'єктів нерухомості в центрі Дніпра та іншими земельними махінаціями.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Геннадій Леонідович Гуфман народився 28 серпня 1970 року в місті Дніпропетровську.

Освіта

Закінчивши школу Геннадій вступив до Дніпропетровського хіміко-механічного технікуму (нині політехнічний коледж). Отримав спеціальність "Експлуатація автоматичних пристроїв". У 2009 році Гофман став економістом Дніпропетровського національного гірничого університету.

Сім’я

Геннадій одружений на Яні Гуфман. Вона власниця ПП "Юридична компанія "Юр-Сервіс Груп" та співвласниця (25%) ТОВ "Дніпротранс-7" (надання індивідуальних послуг). Дружина політика є нотаріусом. У подружжя четверо дітей.

Кар'єра

До 1994 року Гуфман займав посади економіста та начальника постачання і збуту заводу "Металбуд". Потім він став комерційним директором дочірнього підприємства з іноземними інвестиціями "Техінвест". Протягом 2009-2011 років Гуфман керував Комунальним підприємством "Бюро обліку майнових прав та діяльності з нерухомістю".

Геннадій Гуфман - Фото 2

Геннадій Гуфмана — власник і співвласник ряду підприємств:

  • ПП "IP-Інвест-Груп" — 100%;
  • ТОВ "Нікопольський кранобудівний завод" — 100%;
  • ТОВ "Попаснянський склозавод" — 90%;
  • ПП "Інвестиційно-промислова компанія "ІР-ГРУП" — 100% 
  • ПП "Абетіна" — 70% (знесення будівель);
  • ТОВ "Інтер Сервіс Плюс" — 75% (виробництво машин та устатковання загального призначення);
  • ТОВ "Простір нерухомість" — 100% (надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна);
  • ТОВ "Нікопольський РБВ-7" — 5% (виробництво виробів з бетону для будівництва);
  • ТОВ "Буд Комплект Дніро" — 100% (неспеціалізована оптова торгівля);
  • ТОВ "Нікопольський ливарно-механічний завод (49,7%).

У 2006 і 2010 роках Геннадій обирався до Дніпропетровської міської ради від Партії регіонів. Був керівником депутатської комісії з питань комунальної власності.

Геннадій Гуфман - Фото 3

У 2018 році Гуфман очолив Дніпровську міську організацію партії "Опозиційна платформа — За життя". Входить до складу політради партії від Дніпропетровщини. У 2019 році від ОПЗЖ він балотувався до Верховної Ради. На момент виборів Геннадій Гуфман був директором "IP-Інвест-Груп".

За нього віддали свої голоси 31,03% голосів 26-го мажоритарного округу (Шевченківський та частина Центрального району міста Дніпра і селище Авіаторське). З цим результатом Гуфман виявився на другому місці, пропустивши вперед "слугу народу" Кирила Нестеренко (37,82%).

Геннадія Гуфмана ЗМІ називають особою, яка буде відповідати за відбір кандидатів партії "Опозиційний блок — За життя" на місцевих виборах в жовтні 2020 року. У той же час виставляти свою кандидатуру на виборах мера Дніпра Гуфман не збирається.

Геннадій — співзасновник громадських організацій "Народна партнерство" і "Стіна", голова Асоціації житлових підприємств Дніпра.

Геннадій Гуфман - Фото 4

Компромат

Як зазначають ЗМІ, до міської ради Дніпра Геннадій Гуфман пішов за депутатською недоторканністю. Правда, для місцевих депутатів вона була скасована як раз в тому ж році, коли Гуфман обирався до міськради.

Геннадій Гуфман — фігурант кількох журналістських розслідуваннях про виведення нерухомості з комунальної власності міста в приватні руки.

У 2013 році депутат-"регіонал" опинився в скандалі, який вибухнув у зв'язку з передачею майже сотні об'єктів нерухомості в центральній частині Дніпропетровська компанії "Соляріс".

Коли Комунальне підприємство "Спеціалізований ремонтно-будівельна дільниця" було визнано банкрутом, виявилося, що воно заборгувало приватним фірмам "Агроінвест-Україна" і "Фуд-Сервіс Дніпро" 67 млн ​​грн. Перед самим банкрутством КП отримало у відання 96 об'єктів нерухомості. Обидві фірми-кредитори вирішили переуступили право вимоги цієї нерухомості ТОВ "Соляріс".

Геннадій Гуфман - Фото 5

Журналісти припустили, що комунальне підприємство могло стати банкрутом фіктивно. "Зокрема, кредиторські вимоги засновані не на матеріальних цінностях, а на надання "послуг", чого не перевіриш. Приватні фірми "Агроінвест-Україна" і "Фуд-Сервіс Дніпро" пов'язують з Геннадієм Гуфманом.

Представники ЗМІ знайшли ще один цікавий факт. Компанія "Солярис" провела першу операцію з продажу майна в суботу, 27 липня. А вже на наступний день у неділю, фірма отримала виписку з реєстру. Оформила угоду приватний нотаріус Яна Гуфмана, дружина депутата Геннадія.

Як встановили пізніше журналісти, завдяки таким операціям з “лівими компаніями” на кшталт "Соляріса" місто "втратило" сотні об'єктів нерухомості на кілька сотень мільйонів.

В результаті Геннадій позбувся посади голови комісії і придбав славу людини, яка допомогла рідному місту позбутися нерухомості вартістю близько мільярда гривень. ТОВ "Соляріс" вирішила в зв'язку зі скандалом відмовитися від нерухомості. Пізніше її потихеньку розібрали структури, близькі до Корбана і самого Гуфмана.

Геннадій незаконно встановив кіоски по всьому місту, захопив і перепродав приміщення художнього салону в центрі Дніпра. Також він не давав можливості активістам потрапити на засідання комісії міськради з питань комунальної власності.

Геннадій Гуфман - Фото 6

У ЗМІ покровителем Геннадія Гуфмана називали ексгубернатора і колишнього нардепа Олександра Вілкула. Разом з ним, а також з екссекретарем міськради Максимом Романенко, Геннадій Гуфман поділили сфери впливу в дніпровському "Опозиційному блоці". Тоді ж за Гуфманом закріпилось прізвиська "сірого кардинала" і "третейського судді" між мерією, бізнесом, силовиками і людьми.

Вілкул і Гуфман за даними ЗМІ, причетні до махінацій з виведенням з власності ДП “Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Осади” двох будівель виробничих приміщень. Обидва приміщення були продані фірмі “Інвест-Груп” за 5 мільйонів. При цьому ринкова ціна нерухомості була в шість разів більше.

Перед парламентськими виборами 2019 року Геннадій Гуфман посилено почав засівати свій округ "політичною гречкою". Як повідомляють журналісти громадського руху "Чесно", кандидат від ОПЗЖ в березні 2019 року влаштовував чаювання з жителями селища Авіаторське.

Геннадій Гуфман - Фото 7

Вже ближче до виборів кандидат в народні обранці прокладав плиткою прибудинкові території, роздавав для висадки квіти і дерева, організовував свята, конкурси, ремонтував дороги, запускав соціальний маршрут. Загалом, робив все заради того, щоб сподобатися виборцю. Однак на виборах Гуфман отримав тільки "срібло" і до парламенту не потрапив.

Як повідомляють активісти громадської організації "Громадський контроль", є ще безліч епізодів скандальної діяльності ексдепутата міськради. Так, Гуфман за безцінь отримав квартиру в будинку, де стався вибух після ремонту за бюджетні гроші.

Геннадій незаконно встановлював кіоски по всьому місту, захопив і перепродав приміщення художнього салону в центрі Дніпра. Також він не давав можливості активістам потрапити на засідання комісії міськради з питань комунальної власності.

Геннадій Гуфман - Фото 8

Декларація

В останній раз Гуфман публікував електронну декларацію про свої доходи в липні 2019 року.

Очільник ОПЗЖ в Дніпрі у спільній власності з дружиною володіє житловим будинком (741,8 кв.м.) та земельною ділянкою (949 кв.м.), а також комплексом-підстанцією (148,6 кв.м.) в Нікополі. Яна Гуфмана — власниця квартири (52,4 кв.м.) в Дніпрі. Гуфман володіє швейцарськими наручними в кількості чотирьох штук.

Подружжя Гуфмана воліють їздити на автомобілях Lexus. У Геннадія Lexus LX 570 2012 року випуску, у Яни — GX 470 2007 року випуску. Крім того, у пані Гуфман є ще Volkswagen Passat 2012 випуску.

Геннадій Гуфман - Фото 9

У сукупності в 2018 році Гуфман заробив 8,4 мільйона гривень. Дружина політика поповнила сімейний бюджет на 517,8 тисячі гривень. У банках Геннадій зберігає 39,7 тисячі гривень і 1061 доларів, у Яни — 71,7 тисячі гривень, 160 євро та 1536 доларів. Готівковими коштами Гуфмана задекларував півмільйона гривень. Третім особам він позичив 4,2 мільйона гривень і мільйон доларів.

Посилання

Facebook

Facebook

Відео

Згадки про персону