Гуфман Геннадій Леонідович: ексдепутат міськради Дніпра, відомий земельними схемами
Гуфман Геннадій Леонідович — "прославився" аферою з виведенням з комунальної власності майже сотні об'єктів нерухомості в центрі Дніпра та іншими земельними махінаціями.
Біографія
Геннадій Леонідович Гуфман народився 28 серпня 1970 року в місті Дніпропетровську.
Освіта
Закінчивши школу Геннадій вступив до Дніпропетровського хіміко-механічного технікуму (нині політехнічний коледж). Отримав спеціальність "Експлуатація автоматичних пристроїв". У 2009 році Гофман став економістом Дніпропетровського національного гірничого університету.
Сім’я
Геннадій одружений на Яні Гуфман. Вона власниця ПП "Юридична компанія "Юр-Сервіс Груп" та співвласниця (25%) ТОВ "Дніпротранс-7" (надання індивідуальних послуг). Дружина політика є нотаріусом. У подружжя четверо дітей.
Кар'єра
До 1994 року Гуфман займав посади економіста та начальника постачання і збуту заводу "Металбуд". Потім він став комерційним директором дочірнього підприємства з іноземними інвестиціями "Техінвест". Протягом 2009-2011 років Гуфман керував Комунальним підприємством "Бюро обліку майнових прав та діяльності з нерухомістю".
Геннадій Гуфмана — власник і співвласник ряду підприємств:
- ПП "IP-Інвест-Груп" — 100%;
- ТОВ "Нікопольський кранобудівний завод" — 100%;
- ТОВ "Попаснянський склозавод" — 90%;
- ПП "Інвестиційно-промислова компанія "ІР-ГРУП" — 100%
- ПП "Абетіна" — 70% (знесення будівель);
- ТОВ "Інтер Сервіс Плюс" — 75% (виробництво машин та устатковання загального призначення);
- ТОВ "Простір нерухомість" — 100% (надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна);
- ТОВ "Нікопольський РБВ-7" — 5% (виробництво виробів з бетону для будівництва);
- ТОВ "Буд Комплект Дніро" — 100% (неспеціалізована оптова торгівля);
- ТОВ "Нікопольський ливарно-механічний завод (49,7%).
У 2006 і 2010 роках Геннадій обирався до Дніпропетровської міської ради від Партії регіонів. Був керівником депутатської комісії з питань комунальної власності.
У 2018 році Гуфман очолив Дніпровську міську організацію партії "Опозиційна платформа — За життя". Входить до складу політради партії від Дніпропетровщини. У 2019 році від ОПЗЖ він балотувався до Верховної Ради. На момент виборів Геннадій Гуфман був директором "IP-Інвест-Груп".
За нього віддали свої голоси 31,03% голосів 26-го мажоритарного округу (Шевченківський та частина Центрального району міста Дніпра і селище Авіаторське). З цим результатом Гуфман виявився на другому місці, пропустивши вперед "слугу народу" Кирила Нестеренко (37,82%).
Геннадія Гуфмана ЗМІ називають особою, яка буде відповідати за відбір кандидатів партії "Опозиційний блок — За життя" на місцевих виборах в жовтні 2020 року. У той же час виставляти свою кандидатуру на виборах мера Дніпра Гуфман не збирається.
Геннадій — співзасновник громадських організацій "Народна партнерство" і "Стіна", голова Асоціації житлових підприємств Дніпра.
Компромат
Як зазначають ЗМІ, до міської ради Дніпра Геннадій Гуфман пішов за депутатською недоторканністю. Правда, для місцевих депутатів вона була скасована як раз в тому ж році, коли Гуфман обирався до міськради.
Геннадій Гуфман — фігурант кількох журналістських розслідуваннях про виведення нерухомості з комунальної власності міста в приватні руки.
У 2013 році депутат-"регіонал" опинився в скандалі, який вибухнув у зв'язку з передачею майже сотні об'єктів нерухомості в центральній частині Дніпропетровська компанії "Соляріс".
Коли Комунальне підприємство "Спеціалізований ремонтно-будівельна дільниця" було визнано банкрутом, виявилося, що воно заборгувало приватним фірмам "Агроінвест-Україна" і "Фуд-Сервіс Дніпро" 67 млн грн. Перед самим банкрутством КП отримало у відання 96 об'єктів нерухомості. Обидві фірми-кредитори вирішили переуступили право вимоги цієї нерухомості ТОВ "Соляріс".
Журналісти припустили, що комунальне підприємство могло стати банкрутом фіктивно. "Зокрема, кредиторські вимоги засновані не на матеріальних цінностях, а на надання "послуг", чого не перевіриш. Приватні фірми "Агроінвест-Україна" і "Фуд-Сервіс Дніпро" пов'язують з Геннадієм Гуфманом.
Представники ЗМІ знайшли ще один цікавий факт. Компанія "Солярис" провела першу операцію з продажу майна в суботу, 27 липня. А вже на наступний день у неділю, фірма отримала виписку з реєстру. Оформила угоду приватний нотаріус Яна Гуфмана, дружина депутата Геннадія.
Як встановили пізніше журналісти, завдяки таким операціям з “лівими компаніями” на кшталт "Соляріса" місто "втратило" сотні об'єктів нерухомості на кілька сотень мільйонів.
В результаті Геннадій позбувся посади голови комісії і придбав славу людини, яка допомогла рідному місту позбутися нерухомості вартістю близько мільярда гривень. ТОВ "Соляріс" вирішила в зв'язку зі скандалом відмовитися від нерухомості. Пізніше її потихеньку розібрали структури, близькі до Корбана і самого Гуфмана.
Геннадій незаконно встановив кіоски по всьому місту, захопив і перепродав приміщення художнього салону в центрі Дніпра. Також він не давав можливості активістам потрапити на засідання комісії міськради з питань комунальної власності.
У ЗМІ покровителем Геннадія Гуфмана називали ексгубернатора і колишнього нардепа Олександра Вілкула. Разом з ним, а також з екссекретарем міськради Максимом Романенко, Геннадій Гуфман поділили сфери впливу в дніпровському "Опозиційному блоці". Тоді ж за Гуфманом закріпилось прізвиська "сірого кардинала" і "третейського судді" між мерією, бізнесом, силовиками і людьми.
Вілкул і Гуфман за даними ЗМІ, причетні до махінацій з виведенням з власності ДП “Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Осади” двох будівель виробничих приміщень. Обидва приміщення були продані фірмі “Інвест-Груп” за 5 мільйонів. При цьому ринкова ціна нерухомості була в шість разів більше.
Перед парламентськими виборами 2019 року Геннадій Гуфман посилено почав засівати свій округ "політичною гречкою". Як повідомляють журналісти громадського руху "Чесно", кандидат від ОПЗЖ в березні 2019 року влаштовував чаювання з жителями селища Авіаторське.
Вже ближче до виборів кандидат в народні обранці прокладав плиткою прибудинкові території, роздавав для висадки квіти і дерева, організовував свята, конкурси, ремонтував дороги, запускав соціальний маршрут. Загалом, робив все заради того, щоб сподобатися виборцю. Однак на виборах Гуфман отримав тільки "срібло" і до парламенту не потрапив.
Як повідомляють активісти громадської організації "Громадський контроль", є ще безліч епізодів скандальної діяльності ексдепутата міськради. Так, Гуфман за безцінь отримав квартиру в будинку, де стався вибух після ремонту за бюджетні гроші.
Геннадій незаконно встановлював кіоски по всьому місту, захопив і перепродав приміщення художнього салону в центрі Дніпра. Також він не давав можливості активістам потрапити на засідання комісії міськради з питань комунальної власності.
Декларація
В останній раз Гуфман публікував електронну декларацію про свої доходи в липні 2019 року.
Очільник ОПЗЖ в Дніпрі у спільній власності з дружиною володіє житловим будинком (741,8 кв.м.) та земельною ділянкою (949 кв.м.), а також комплексом-підстанцією (148,6 кв.м.) в Нікополі. Яна Гуфмана — власниця квартири (52,4 кв.м.) в Дніпрі. Гуфман володіє швейцарськими наручними в кількості чотирьох штук.
Подружжя Гуфмана воліють їздити на автомобілях Lexus. У Геннадія Lexus LX 570 2012 року випуску, у Яни — GX 470 2007 року випуску. Крім того, у пані Гуфман є ще Volkswagen Passat 2012 випуску.
У сукупності в 2018 році Гуфман заробив 8,4 мільйона гривень. Дружина політика поповнила сімейний бюджет на 517,8 тисячі гривень. У банках Геннадій зберігає 39,7 тисячі гривень і 1061 доларів, у Яни — 71,7 тисячі гривень, 160 євро та 1536 доларів. Готівковими коштами Гуфмана задекларував півмільйона гривень. Третім особам він позичив 4,2 мільйона гривень і мільйон доларів.